golf

45 let modelu Golf

Dne 29. března 1974 zahájil Volkswagen v závodě Wolfsburg oficiálně výrobu budoucího bestselleru, který se stal nástupcem legendárního Brouka. Nikdo u Volkswagenu tehdy netušil, že zákazníci na celém světě koupí do dnešního dne více než 35 milionů vozů. Čistě matematicky je od zahájení výroby před 45 lety na celém světě objednáván nový vůz Golf každých 41 sekund – bez přerušení každý den. V průměru 780 000 vozidel za rok.

Pokračovat ve čtení

Golf GTI TCR

Tak se lidé co mají doma GTI dočkali nového přírůstku do jejich rodinky a Volkswagen udělal z Golfu další monstrum. Koukneme trochu blíž na zoubek.

Pokračovat ve čtení

Golf čeká facelift, za sebou má bohatou minulost

Volkswagen Golf si za poslední čtyři dekády vydobil pozici nejprodávanějšího evropského auta vůbec. Za posledních 42 let se po celém světě prodal jeden Golf každých 40 vteřin. A na začátku listopadu se můžeme těšit na facelift zatím poslední generace z roku 2012...

Pokračovat ve čtení

Když se do toho pustí studenti aneb Golf GTI Heartbeat

4 řemeslníci pro výrobu interiérů, 2 lakýrníci, 4 mechatronici pro motorová vozidla, 1 technická produktová designérka a 1 procesní technička pro plasty a kaučuk. To je kompletní partička dvanácti učňů, kteří pod dohledem vedoucího projektu vytvořili něco jedinečného. Golf GTI Heartbeat disponuje výkonem 295 kW (400 k), velkolepým zvukem motoru, kontrastními barvami, designem s voštinovým vzorkem, symboly bušícího srdce a zvukovou aparaturou s výkonem 1360 W.

Pokračovat ve čtení

Jak šel čas s kultovním modelem Golf GTI

GTI. Zkratka, která si získala srdce mnoha fanoušků po celém světě bude od 4. května opěvována v rámci gigantického setkání u jezera Wörthersee. Jako obvykle se očekává nápor desetitisíců návštěvníků a při této příležitosti vystaví Volkswagen všech sedm generací modelu Golf GTI. Třešničkou na dortu pak bude světová premiéra ještě ostřejší varianty Clubsportu. V tomto článku se však vrátíme až do roku 1976, kdy to všechno začalo...

Pokračovat ve čtení

Volkswagen oslavuje 40leté jubileum modelu Golf GTI

Na essenské výstavě Techno Classica probíhají oslavy 40. narozenin modelu Volkswagen Golf GTI. Jedná se o vůz, který se stal v průběhu uplynulých čtyřiceti let skutečnou ikonou a dodnes dobývá srdce mnoha fanoušků. Vystaveno je celkem sedm fascinujících exponátů ze čtyř desetiletí historie GTI, které případní zájemci najdou v hale 7.0. Na návštěvníky expozice Volkswagen čeká rozsáhlý rámcový program s focením, setkání s pamětníky GTI, autogramiáda s MC Fitti, herní konzole a spousta dalšího.

Pokračovat ve čtení

Přihlášení