tiguan

Tiguan

Volkswagen Tiguan je prvním zástupcem malých SUV (compact crossover vehicle - CUV), založený na platformě Golfu, vyráběný od roku 2007. Volkswagen nabízí tři provedení: Trend & Fun, Track & Field a Sport & Style. V roce 2011 se Tiguan dočkal faceliftu.

Volkswagen Tiguan 2007
VW Tiguan (2007)

Nabízenými motory jsou 1.4 TSI (přeplňovaný benzinový), či naftový 2.0 TDI, který je prvním motorem VW s technologií Common-Rail. Vůz má pohon na všechna 4 kola a používá nezinápravovou spojku Haldex. Naftový motor lze zkombinovat s automatickou převodovkou.

Roku 2011, kdy vůz prošel faceliftem, bylo prodáno více než 700 000 kusů po celém světě. Nová generace Tiguanu je údajně naplánovana na rok 2017.

VW Tiguan facelift

VW Tiguan facelift 2
VW Tiguan po faceliftu (2012)

Varianta Trend & Fun poskytuje maximální nájezdový úhel 18 stupňů a pyšní se například šesti airbagy, ESP, automatickou klimatizací a další.

Varianta Sport & Style nabízí 17-ti palcová kola, chromované střešní lišty a pruhy na náraznících, tónovaná skla, sportovní sedačky a další.

Varianta Track & Field má nejvyšší nájezdový úhel - 28 stupňů, elektrickou uzávěrku diferenciálu, upravené ABS, pomocné systémy pro jízdu z kopce a do kopce, 16-ti palcová kola, zvýšenou ochranu podvozku a další.

Nová kapitola Tiguanu se začala psát v roce 2015, kdy došlo k představení další generace. Jde o již druhou generaci SUV značky Volkswagen, ale v mnohém je považována za revoluční. Vůbec poprvé totiž u automobilů SUV použili ve Volkswagen Group konstrukci s podvozkovou platformou MQB (Modulare Querbaukasten). Ta je považována za platformu budoucnosti.

Vzhledem k tomu, že k první generaci si našlo cestu přes 2,64 mil. zákazníků, od nového Tiguanu se čekají velké věci. K jeho oficiálnímu představení došlo při příležitosti mezinárodního autosalonu IAA ve Frankfurtu a my vám nyní přinášíme 10 nejdůležitějších bodů, které by jste o tomto modelu měli vědět:

1. Design: Výrazný a originální design modelu Tiguan vyvedený v duchu SUV doznal v nové generaci zásadních změn.

2. Technologie: Tiguan je prvním modelem SUV od Volkswagen Group, jenž bude postaven na modulární podvozkové platformě MQB. Díky tomu se nový Tiguan zlepšil ve všech myslitelných ohledech.

3. Charakter: Delší, širší a nižší – nová architektura vozu přináší sportovnější proporce.

4. Produkční verze: Tiguan se ve Frankfurtu představuje v provedení R-Line, klasické silniční verzi a dále v provedení s čelními partiemi off-roadového vzhledu.

5. Koncepční vůz: Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu vystavuje model Tiguan GTE s pohonem typu Plug-in Hybrid a normovanou spotřebou paliva pouhých 1,9 l/100 km.

6. Inovace: Nově navržený modul se solárními panely propůjčuje modelu Tiguan GTE delší jízdní dosah v čistě elektrickém režimu.

7. Bezpečnost: Součástí standardní výbavy je systém sledování okolí vozu (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění v městském provozu (City Emergency Braking) a rozpoznáváním chodců, aktivní kapota motoru, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu (Lane Assist) a automatická multikolizní brzda.

8. Vnitřní prostornost: Velikost zavazadlového prostoru narostla na 615 / 1655 litrů (tj. +145 litrů) a více místa je i na zadních sedadlech.

9. Systém pohonu: Širší výkonový rozsah pohonných jednotek (od 85 kW / 115 k až po 176 kW / 240 k); pokles spotřeby paliva až o 24 procent.

10. Uvedení na trh: Následník nejúspěšnějšího německého SUV se na trhu objeví v dubnu roku 2016.

Volkswagen Tiguan 2015

Volkswagen Tiguan GTE Concept 2015

Volkswagen Tiguan R-Line 2015

Zajímavosti

  • Název Tiguan vznikl spojením dvou slov - tygr a leguán (německy tiger & iguana).

Přihlášení