hormiga

Hormiga

Volkswagen Hormiga (také známý jako EA489, Basistransporter, nebo Mitra) byl malý nákladní automobil s náhonem na přední kola a vzduchem-chlazeným motorem, vyráběný v sedmdesátých letech minulého století. Díky faktu, že se nikdy neprodával na otevřeném trhu (zakoupit jej bylo možné pouze jako podnikatel, či státní složka), se jedná o jeden z nejraritnějších užitkových VW na světě.

hormiga cb

1978 vw hormiga

VW Hormiga vznikal mezi lety 1975 a 1979. V hannoverské továrně se vyrobilo 2 600 kusů, dalších 3 600 kusů vzniklo v Mexiku mezi lety 1977 až 1979.

Ve Finsku se vyráběl vůz označovaný jako Teijo truck, blizký příbuzný Hormigy, produkovaný firmou Wihuri Group mezi lety 1973 až 1976. Tohoto modelu se vyrobilo pouhých 200 kusů, některé z nich se exportovaly například do Afriky.

Teijo truck
Finský Teijo truck - "přibuzný" Hormigy

V Turecku se automobil prodával jako EA489, na Filipínách jako Trakbayan ("venkovský náklaďák"), v Indonésii jako Mitra ("partner") a v Mexiku jako Hormiga ("mravenec").

Hormiga byl dostupný v několika variantách, od "holého provedení" po ambulantní vozidlo. Zadní korba byla více oddělená od kabiny, než u jeho "bratrance," Transporteru druhé generace. Automobil dosahoval maximální rychlosti 93 km/h.

vw hormiga

Přihlášení