country buggy

Country Buggy

Volkswagen Country Buggy (známý také jako Typ 197) je vůz vyráběný především pro australský trh a tamní terénní podmínky. Automobil měl být původně obojživelný, ale vedení Volkswagenu tento nápad zamítlo. Country Buggy byl v prodeji pouhé 2 roky.

Volkswagen Country Buggy

volkswagen country buggy hand drive

Automobil je založen na Typu 1 (Broukovi) a první generaci Transporteru (Type 2). Výroba začala v roce 1968 a z Austrálie se exportovalo do Filipín, Singapuru, Nového Zélandu a několika menších pacifických zemí. Country Buggy byl od začátku zamýšlen jako "robustní bugína pro horké australské pláně," neměl dveře a disponoval jednoduchým hranatým designem tak, aby cena zůstala co nejníže.

Na Filipínách je vůz známý jako Sakbayan a několik kusů bylo použito pro policejní účely. Vyráběl se v podobném období jako "evropská verze bugíny" - VW 181.

vw country buggy ad 82 small
Dobrá reklama, která si utahuje ze svého "krabicového vzhledu"

Celkově vzato, Country Buggy nebyl moc úspěšným automobilem. Vyrobilo se pouze něco přes 2 000 kusů a jediný komerční úspěch zažil v australské reklamě na Coca-Colu. Výroba tak byla po dvou letech ukončena.

I přes nedokonalou konstrukci a kontroverzní hranatý design je dnes Country Buggy skutečnou raritou a jeho pořízení není vůbec levná záležitost.

Přihlášení