crafter

Crafter

Crafter je největší užitkový vůz, který automobilka Volkswagen vyrábí, vycházející z Mercedesu Sprinter. Poprvé se objevil v roce 2006 a je nástupcem modelu LT (občas je nazýván jako Volkswagen LT3). Hlavními evropskými konkurenty jsou mu například Renault Master, Ford Transit, nebo Citroën Jumper.

Volkswagen Crafter Wallpapers HD

Crafter se vyráběl ve stejných továrnách v Düsseldorfu jako Mercedes-Benz Sprinter, od roku 2014 je jeho výroba přesunuta do Polska. Design vozidla má na svědomí francouzský designér Laurent Boulay. Ve výbavě Crafteru nechybí airbagy, ABS, ESP, ASR, či EDL. Crafter je nabízen ve variantách skříňový vůz, kombi a valník.

Koncept Atacama

Atacama

Speciální edice, představená jako koncept v roce 2014. Atacama vychází z kratší verze Crafteru a disponuje pohonem 4x4. Pojmenování dostal tento vůz podle jihoamerické pouště.

Tato koncepční studie Crafteru disponuje 20-ti palcovými litými koly s terénními pneumatikami o šířce 285 mm, dále mohutným oplastováním a nevšedním bočním oknem. Všechna čtyři kola pohání skrze 6-ti stupňovou převodovku pětiválec TDI o objemu 2.5 l a výkonem 120 kW.

Volkswagen sdělil, že pokud sklidí koncept Atacama dobré ohlasy, zahájí limitovanou výrobu cca 100 kusů. To ostatně potvrdil i Harald Schomburg - člen předsednictva Volkswagen Commercial Vehicles odpovědný za prodej: "Zlatým hřebem prezentace Crafteru je koncept Atacama s pohonem všech čtyř kol od firmy Achleitner, který zdůrazňuje výrazně mužný vzhled vozu a vyjadřuje naši představu off-roadového Crafteru. S napětím očekávám reakci zákazníků - bude-li příznivá, vyrobíme sérii asi stovky vozů."

Přihlášení