touran

Touran

Volkswagen Touran je středně velké pětidveřové MPV vyráběné od roku 2003. Je menší než souběžně prodávaný model Sharan, ale větší než Golf Plus.

Volkswagen Touran 2003
VW Touran (2003)

Na autosalonu v Boloni v roce 2006 byl představen model Cross Touran, který měl oproti sériové verzi oplastovanou spodní část a o 15 mm vyšší světlou výšku. Stejný rok prošel vůz faceliftem.

V roce 2007 byl Touran prvním vozem automobilky vybavený novým parkovacím asistentem, který umí sám zaparkovat mezi 2 jiná vozidla. V roce 2010 prošel model druhým faceliftem, který oproti minulé modernizaci značně upravil masku a zadní část auta. Začátkem roku 2015 byla představena druhá generace.

z 2015 Volkswagen Touran 1

Perfektní přijetí tohoto kompaktního MPV mezi českými zákazníky komentoval v říjnu roku 2015 ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika - pan Daniel Harant: „Přestože je nový Touran u českých prodejců teprve několik dní, registrujeme již více než 600 objednávek. To je mimořádně úspěšný start.“

Pro tento model se zákazníci rozhodují především kvůli jeho atraktivnímu a zároveň praktickému designu, prostornému interiéru, variabilitě a celkovému zaměření na rodinné potřeby. Nejvyšší úroveň bezpečnosti tohoto vozu potvrdilo mimo jiné i pětihvězdičkové hodnocení v nezávislých testech organizace Euro NCAP.

Zajímavosti

  • V Japonsku se model prodává pod názvem Golf Touran.
  • Touran je jedním z hlavních upravených automobilů ve filmu Rychle a zběsile 3: Tokijská jízda.

VW Touran Fast Furious Tokio Drift
VW Touran ve filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Přihlášení