Modely Volkswagen

Vítejte v encyklopedii vozů značky Volkswagen, kde najdete nejrůznější informace o jednotlivých modelech. Stačí kliknout na požadovaný model a zjistíte zásadní údaje jak z historie, tak ze současnosti. Můžete si projít technické specifikace, různé zajímavosti, bohatou galerii a mnoho dalšího.

Volkswagen je velká automobilka a vyrábí mnoho modelů, přičemž některé jsou určeny například pouze pro americký, nebo čínský trh. V naší encyklopedii se zaměřujeme primárně na evropské modely, které se do České republiky dodávají (nebo dodávaly).

Pokud jste zde nějaký model nenašli a máte o něm konkrétní informace, neváhejte se nám ozvat. Také pokud máte zájem o rozšíření textů a optimalizaci naší encyklopedie, můžete s námi spolupracovat. Pokud budou Vámi dodané materiály kvalitní, mile rádi je zveřejníme.

Historické vozy
Historické modely Volkswagen, které už na silnici jen tak nepotkáte. Patří sem například Brouk, Karmann-Ghia, vojenský Kübelwagen, či Schwimmwagen.
Osobní
Běžné modely Volkswagenu, se kterými se u nás setkáváte velmi často. Najdete zde například vozy Golf, Passat, Polo, Touran, Jetta, Phaeton, Scirocco apod.
Užitkové vozy
Užitkové, terénní, či rekreační modely značky Volkswagen. Patří sem Amarok, Transporter (a jeho verze Caravelle, Multivan, California..), Caddy, Crafter a další.

Přihlášení