eos

Eos

Volkswagen Eos je dvoudveřový kupé-kabriolet vyráběný od roku 2006 do roku 2015. Eos se tvářil jako nástupce modelu Golf Cabrio, Volkswagen však řekl, že Eos má vyplnit mezeru mezi Golfem a Passatem. Nedostatečné prodeje nakonec zapříčinily ukončení výroby.

z volkswagen eos interior 2

Při uvedení na trh byl vůz dostupný s třemi zážehovými a jedním přeplňovaným vznětovým motorem. Po půl roce přibyl v nabídce šestiválec 3,2 V6 o výkonu 184 kW. Nejsilnějším motorem se později stal šestiválec 3.6 l V6 o výkonu 191 kW. Roku 2008 dostal Eos nejmenší nabízené motory – agregáty 1.4 l TSI o výkonu 90 kW, nebo 118 kW.

V roce 2011 proběhl facelift – "zostřila" se karoserie, změnila se světla (nyní využívající LED diody) a také přibyla varianta s technologií BlueMotion.

VW Eos facelift

VW Eos facelift 2
Eos po faceliftu (2015)

Na rozdíl od Passatu nebo Golfu nabízí Eos posuvné střešní okno. Koncept střechy nese označení SCS a tvoří jej 5 dílů, které se dokáží složit přibližně za 25 sekund.

Vůz měří 4,41 metru a je 1,79 metru široký. Zavazadlový prostor má objem 380 litrů. Interiér je čtyřmístný, kola jsou 16-ti palcová (se sportovním motorem V6 se dodávaly o palec větší). Součástí výbavy je ESP, mlhovky, klimatizace "V6 Climatronic," elektrické ovládání oken a 4 airbagy, které se umí aktivovat během čtvrt sekundy. Výroba modelu Eos probíhala v Portugalsku.

Zajímavosti

  • Název modelu pochází z řecké mytologie - Eos byla bohyní rána a začínajícího dne.

Přihlášení