golf

Golf 8

Volkswagen Golf 8


Dlouho jsem se držel zpátky a přemýšlel, jak nový Golf 8. generace vlastně uchopím. Jak se mi o něm bude psát. A víte co? Vezmu si to bez servítků a prostě se do něho pustím.

Takže ve Volkswagenu se zbláznili. To byla moje první reakce. Golf, ikonické auto, které Volkswagen dělá. Před zhruba půl rokem utekl záběr Golfu kdesi u McDrivu nebo něčeho podobného. A celý internet dal varovný signál, že to nemůžou myslet vážně. A najednou bylo oficiální představení a světe div se, Golf je tu mezi námi a všude, ale opravdu všude, sbírá jenom chválu. Teď nemluvím o designu - jízdní vlastnosti má prý dost našlapaný.


Pojďme kouknout na exteriér. Jako takhle, pokud se na to kouknu jako někdo, komu rukou prošlo už opravdu hodně, ale opravdu hodně aut i jiných značek, není to žádná hitparáda. Přední maska měla asi vypadat více naštvaně až agresivně. To se podle mne moc nepovedlo. Golf 7,5 - tam se to povedlo, to byl dobrý bojový pes. Momentálně máme spíše nějakého domácího mazlíčka. Ale dobře. Celkový tvar Golfu - jakože výška, šířka, rozvor - zůstal více néně stejný. Ale ta maska... Možná to bude časem jako s T-Crossem. Čím déle se na to auto budete dívat, tím víc se vám bude líbit.


Interiér není špatný. Digitální, velký, intuitivní a vypadá to, že Volkswagen jde dopředu a míří všema deseti k ID. Tlačítka na volantu vypadají lépe, o tom žádná. Otázkou je jestli si Volkswagen dal záležet na tom, aby se tlačítka po čase nevybouchala ven. Středový panel je taky jiný, více se přibližuje Touaregu. Není to krok vedle, ale Touareg je obrovský SUV, toto je Golf na nákupy. Adaptivní osvětlení už je snad v pořádku. Doufám, že ho prodloužili konečně i na zadní sedadla. Na to si počkám, až mi ho Volkswagen dá do ruky.


Co se týká jízdních vlastností, nevím, neměl jsem ještě možnost, ale těším se na to. Podle předních motoristických časopisů, je to opravdu velmi dobré. V únoru uvidímě, jak bude vypadat ostrá verze v GTI. Tak snad to ještě Volkswagen nakopne.

DB2019NR01049 large kopie

DB2019NR01050 large kopie


DB2019NR01052 large kopie

Přihlášení