golf

Volkswagen Golf R 2020

Přátelé, kamarádi, před nedávnem proběhlo světové odhlalení toho na co jsme čekali. Ukázali nám jak bude vypadat Volkswagen Golr v eRku. A bude to lambáda!

 

Volkswagen se s těmi eRkovými modely docela utrhnul a poté co nám představil Tiguana ve verzi R, který si myslím, že si snad i koupím tak se ukázal další přírůstek do eRkové rodiny a tím je Golf. Golf v eRku jsme měli na test už asi dvakrát a jak jsem psal, bylo to to nejlepší co kdy snad z fabriky Volkswagenu vyjelo a spatřilo světlo světa. Když se k tomu ještě přidal Akrapovič, tak šlo vlastně o jednu velkou zábavu na 4 kolech a obrovský rozruch v ulicích Prahy, Brna a vlastně všude kam jsem s tím přijel. Co se týká nového Golfu, prošel trochu změnou designu ale hlavně mu pod kapotu nasypali 320 koní. Do Golfu! Já úplně nevím jestli to chápeš co je 320 koní v lehkým autě jako je Golf. 

Golf aby jsme to správně pochopili je dalším do rodiny. Logo samotného eRka se změnilo. Jak můžete vidět ve videu. Poté co jsme měli teda T-Roca v eRcku tak byl představen tedy Tiguan, pak tu máme obrovskou vesmírnou loď a tím je Touareg, který taky dostal motor R,o všem s tím rozdílem, že dostal hybrid. Takže půl na půl, ovšem myslím, že tohle auto bude spíše takový jednorožec. To často neuvidíme. A teď Golf. Jde vidět, že Volkswagen si moc hlavu nedělá a sází to jeden ostrý model za druhým.

Ve videu také vidím facelift Arteonu, tady zatím moc informací nemáme. Ale všimněte si toho čumáku toho Arteona. Nevím zda jen mně ale vidím tam prostě Kita z Knight Rider :D Nemůžu si pomoct. Snad to tak pak nebude.

Tak a samotný Golf, dali do toho motor 2,0 TSI přeplňovaný Evo 4. Pokud jste na tom stejně jako já, má to v sobě motor, který má 320 koní a 420 Nm. A jezdí to na benzín. Maximálku, tím, že motoru předělali vnitřnosti, tak se budeme bavit o 270 km/h. V GOLFU! Jakože skoro 300 v Golfu! Volkswagen mi stále nedopověděl, protože se spekuluje i o tom, že nějaká ostrá verze (neumím si představit) by mohla jet až 333 km/h. Ale jak říkám, nemám to podložené, možná se to týká Amerického trhu, možná je to hoax. Každopádně, pokud je to pravda, nesedím v tom a nikam nejedu. 

NOVINKA! Volkswagen Golf v eRku dostal něco o čem se asi prvnímu Golfu ani nesnilo, a vlastně žádnému jinému. S tímto eRkem dostaneš totiž jinej diferenciál, který má v sobě drift mód. Drift! Jakože jedeš bokem. A k tomu dostaneš Akrapoviče. 

Poprvé Volkswagen udělal zajímavou věc a to, že dal tlačítko R. Tedy race, tedy eRko. Na volant! Volant! Takže se hodně rychle přepneš do race módu. To si myslím, že je odvážný a vlastně je to krok dopředu. Ve videu jde slyšet i zvuk. A ten není opět vůbec špatný. Je agresivní, je čistý. No hele prostě si myslím, že to bude velká legrace. Ale jestli tam bude maximálka 333, tak jako sorry ale já si radši vezmu I.D. 3....

Užijte si video!

Přihlášení