golf

Když se do toho pustí studenti aneb Golf GTI Heartbeat

4 řemeslníci pro výrobu interiérů, 2 lakýrníci, 4 mechatronici pro motorová vozidla, 1 technická produktová designérka a 1 procesní technička pro plasty a kaučuk. To je kompletní partička dvanácti učňů, kteří pod dohledem vedoucího projektu vytvořili něco jedinečného. Golf GTI Heartbeat disponuje výkonem 295 kW (400 k), velkolepým zvukem motoru, kontrastními barvami, designem s voštinovým vzorkem, symboly bušícího srdce a zvukovou aparaturou s výkonem 1360 W.

GTIheartbeat2

Model, který studenti představili na břehu jezera Wörthersee v rámci mezinárodního setkání fanoušků GTI, budí velký zájem. Mezi nápadné prvky vnějšího designu patří metalický lak v odstínu stříbrná Reflex, s nímž kontrastuje matná fólie v tmavě šedém odstínu na střeše a přední části vozu. Sportovní vzhled umocňují 20“ kola BBS z lehké slitiny s exkluzivním lakováním a širokými pneumatikami.

Interiéru dominují dvě sklopná skořepinová sedadla z modelu Golf GTI Clubsport S, na kterých si můžete všimnout nápisu "40." Ten je mimochodem vyšitý i na vnitřních výplních dveří.

GTIheartbeat3

Symboly bušícího srdce na protažených liniích zdobí ozdobné lišty na vnitřních stranách dveří a ozdobnou lištu pod schránkou před sedadlem spolujezdce.

Místo zadních sedadel a zavazadlového prostoru vyplňuje zadní část interiéru highendový audiosystém s výkonem 1360 W a sedmi reproduktory ve speciálním provedení Hi-Fi s osvětlením LED a skleněnými kryty zdobenými rytinami.

GTIheartbeat4

Tento Golf je jednak unikátním vozem, ale zároveň i důkazem toho, jak lze učňovské vzdělávání pozdvihnout na jinou úroveň. No řekněte sami, nechtěli byste se v rámci studia podílet na něčem podobném?

Týmový projekt založený na praktických dovednostech, a to od prvních skic až po světovou premiéru před tisíci fanoušky. Jak tomuto vozu buší srdce, se můžete podívat i na videu.

 

Nutno dodat, že verze Heartbeat není jedinou, která od wolfsburgských studentů vzešla. V minulosti jsme informovali například o voze Golf GTI Wolfsburg Edition. Tento model stážisti představili rovněž na setkání fanoušků koncernu Volkswagen poblíž rakouského Wörthersee a opravdu bylo co obdivovat.

GolfWolfsburgEdition

Na první pohled zaujme atraktivní, červeno-černé provedení, ovšem detailnější prohlídka odhalí daleko více. Jedinečný design Golfu totiž dotváří vyznačené památky města Wolfsburg, takže si na následujícím videu můžete všimnout například siluety planetária, hradu nebo firemní továrny. 

Přihlášení