golf

Golf GTI Clubsport přijede na trh začátkem roku 2016

Jubilejní Golf GTI Clubsport je doposud nejvýkonnější sériově vyráběné GTI, takže můžete očekávat výkon až 195 kW/265 k a nejvyšší rychlost 250 km/h. Uvedení na trh se plánuje začátkem roku 2016 na oslavu 40. narozenin této automobilové ikony. Příznivci modelu Golf se rozhodně mají na co těšit.

Golf GTI, ikona sportovních kompaktních vozů, oslaví začátkem příštího roku 40. narozeniny. Volkswagen připomene tuto historickou událost novou progresivní speciální edicí s označením Golf GTI Clubsport. Vynálezce „GTI“ tím navazuje na dlouhou tradici „jubilejních modelů GTI,“ protože exkluzivní speciální edice vznikly také u příležitosti 20., 25., 30. a 35. výročí.

Volkswagen nyní představuje sériovou verzi nového modelu Golf GTI Clubsport na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem a poprvé zveřejňuje hodnoty jízdních výkonů dosud nejvýkonnějšího sériově vyráběného GTI všech dob.

Motor TSI s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním turbodmychadlem dosahuje v jubilejní edici nejvyššího výkonu 195 kW/265 k (o 35 k více než v dosud nejvýkonnější verzi modelu Golf GTI). To však není všechno.

Přechodně – po dobu 10 sekund – může řidič zvýšit výkon motoru prostřednictvím funkce zvýšení plnicího tlaku o dalších 10 procent na více než 290 k. Zvýšení výkonu je dosaženo jednoduchou aktivací spínače „kick-down“ sešlápnutím pedálu plynu až na podlahu.

Důležité informace o novém modelu Golf GTI Clubsport:

1. Golf GTI Clubsport bude uveden na trh začátkem roku 2016 k oslavě 40. narozenin.

2. Jubilejní model dosahuje nejvyššího výkonu 195 kW/265 k a nejvyšší rychlosti 250 km/h.

3. Krátkodobě lze zvýšením plnicího tlaku zvýšit výkon o 10 procent.

4. Výrazně vylepšené hodnoty přítlaku na úrovni závodních vozů díky novému přednímu nárazníku, zadnímu spoileru, difuzoru a bočním prahům.

5. Interiér modelu Golf GTI Clubsport je vybaven závodními skořepinovými sedadly a četnými exkluzivními detaily

  clubsport3

clubsport4 clubsport5 clubsport6

Zdroj: Volkswagen

 

Přihlášení