golf

Stážisti představili svůj projekt: Golf GTI Wolfsburg Edition

Dvanáct studentů vytvořilo v rámci své školní odborné praxe zcela jedinečný projekt - wolfsburgskou edici Golfu GTI.

Tento ojedinělý vůz stážisti představili na setkání fanoušků koncernu Volkswagen poblíž rakouského Wörthersee a opravdu je co obdivovat. Na první pohled zaujme atraktivní, červeno-černé provedení, ovšem detailnější prohlídka odhalí daleko více. Jedinečný design Golfu totiž dotváří vyznačené památky města Wolfsburg, takže si na následujícím videu můžete všimnout například siluety planetária, hradu nebo firemní továrny.

 

To ale není všechno, čím se může Golf GTI Wolfsburg Edition pyšnit. Dále tu máme motor 2.0 TFSI, automatickou převodovku DSG, úctyhodný výkon 380 koní, na zakázku svařovaný výfuk a kufr vybavený od zesilovače s integrovaným LED osvětlením, přes subwoofer až po LCD televizi s úhlopříčkou 24 palců. K dokonalosti dopomáhá také audiosystém s celkem jedenácti reproduktory a sportovní čalouněná sedadla, mezi kterými naleznete ručně vyrobenou dokovací stanici pro svůj iPhone.

Holger Schülke, projektový manažer Volkswagenu a instruktor skupinky učňů (čtyři ženy a osm mužů), může být s devět měsíců trvajícím projektem spokojený. Výsledek totiž sklidil (nejen) u jezera Wörthersee pozitivní ohlasy a popularita tohoto vozu rychle stoupá.

Volkswagen tímto počinem slaví hned dvojí úspěch - jednak stojí za vznikem dalšího exkluzivního modelu a zadruhé si vychovává odborníky z různých oborů. Projektu se zúčastnili mladí lakýrníci, mechatronici, specialisté na interiéry vozů a zastánci dalších profesí, kteří by se měli podílet na budoucím rozvoji koncernu.

Zdroj: www.topspeed.com

Přihlášení