golf

Golf GTI Clubsport se dočká produkční verze

Na tradičním Volkswagen srazu u rakouského jezera Wörthersee byla představena sportovní verze Golfu – Golf GTI Sportclub. Tento 291-koňový ďábel není jen prototypem - půjde do sériové výroby.

Třídveřový Golf GTI Clubsport Concept jste mohli ve formě náčrtů zaregistrovat již dříve. Teď ovšem dostal ostřejší a mohutnější look, který zaujme především agresivnějším předním nárazníkem s otvory pro chlazení brzd, novým bočním prahem, upraveným zadním nárazníkem s větším difuzorem, dvojicí výfuků, střešním spoilerem a 19" koly.

Motorově je na tom Golf GTI Clubsport taky hezky – pod kapotou nalezneme dvoulitrový čtyřválec s výkonem 195 kw/ 265 koní a 35 N.m. Výkon putuje přes šestistupňovou DSG převodovku a elektronicky řízený XDS diferenciál. Dokonce se šušká, že by se výkon mohl ještě navýšit na úroveň 214 kW / 291 koní.

Akceleraci z nuly na stovku můžeme čekat během cca 5,8 sekund. VW Golf GTI Sportclub je doteď nejvýkonnější GTI Golf vůbec. Třešničkou na dortu je fakt, že na rozdíl od předešlých studií se tento Golf dostane do sériové výroby! Přijít by měl jako "Golf GTI 40th Edition" - budoucí rok Volkswagen oslaví 40. výročí od uvedení první generace na trh.

Přihlášení