• Beetle New Beetle

New Beetle a Beetle club informuje o srazech

Pro náš spřátelený New Beetle a Beetle club nastalo období, kdy se hodnotí a vzpomíná na sraz minulý a zároveň se informuje o srazech budoucích. V obsáhlejším článku naleznete jak recenzi na loňský 14. mezinárodní sraz, tak pozvánku na letošní plánovaná setkání. Vzkaz z clubu pro všechny majitele a přiznivce vozů VW New Beetle a Beetle zní jasně: "V roce 2016 se máte opět na co těšit!"

Zhodnocení loňského 14. mezinárodního srazu New Beetle a Beetle clubu:

Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary přivítalo účastníky 14. mezinárodního srazu New Beetle a Beetle clubu. Karlovy Vary leží v západní části ČR na soutoku řek Ohře a Teplé. 120km od Prahy, n. výš. 447 m.n.m. Legendy praví, že Karlovy Vary založil Karel IV., kdy se svojí družinou nedaleko Lokte mezi Krušnými horami a Slavkovským lesem lovil zvěř. Postřeleného jelena dohledával pes, který spadl do tůně horké vody. Tuto vodu se rozhodli ochutnat a zjistili, že pomáhá léčit zdravotní neduhy. Karel IV. nechal kolem horkého pramene vystavět město původně zvané „Horké lázně u Lokte“.

5. září 2016 se na půdě autosalonu Car Point sjelo 41 vozů Volkswagen Beetlů, New Beetlů za doprovodu vzduchem chlazeného brouka, cabrioleta a busíka Bulli T2. Broukaři přijížděli z Čech, Slovenska, Švýcarska, ale také blízkého Německa /ježibaba z Berlína – Evelína Remeš se svojí sestrou Lucií/.

Téma bylo velkolepé, jak jinak na Karlovy Vary, než ruský „Mrazík“. Akce začala spanilou jízdou městem přes lázeňskou zónu, Moskevskou ulicí na Krále Jiřího, kde nám byl na dosah skvostný, ruský, pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, dále ulicí Sadovou, Zahradní, I. P. Pavlova okolo věhlasného hotelu Thermal /centrum mezinárodního filmového festivalu, nejvyšší budova města – 65m/, dále na Vyhlídku a do parkovacího domu u Imperiálu.

Kolemjdoucí mávali, auta troubila. Městskou lanovkou jsme sjeli na Divadelní náměstí, kde vypuklo pozdvižení. Náš průvod v převlecích Mrazíků, Marfušek, Nastěnek, ježibab, loupežníků a dědečka Hříbečka se vydal na promenádu. Nejteplejší pramen Vřídlo 72°C a ostatních 12 pramenů jsme ochutnávali z porcelánových pítek ve tvaru brouka-beetla různé barvy. U kostela sv. Máří Magdaleny /nejstarší a nejcennější památka v K.V./ udělali společné foto a korzovali podél břehu říčky Teplá k Thermalu, na Mlýnskou a Tržní kolonádu.

V našich kostýmech jsme byli středem pozornosti lázeňských hostů z Ruska i Japonska. Fotoaparáty cvakaly jak ve dnech filmového festivalu, a tak jsme sotva stihli oběd a ubytování na nedaleké Vítkově hoře. Při vjezdu do areálu nás v březovém háji, mezi chatkami a hotelem, u chaloupky dědečka Mrazíka, vítala Nastěnka a zvala na teplý boršč a palačinky.

Odpoledne spanilá jízda pokračovala do Doubí na Zámeček. Renesanční a poté barokní zámek stojí na místě hradu ze 14. století. Dnes je to jediný Vánoční dům s celoročním provozem v ČR, a v druhé polovině objektu jedinečná výstava plyšových medvědů /sbírka sčítá 3000 ks/. U silnice nás vítali dva medvědi, na parkovišti starý oranžový brouk. V nebeské kavárně jsme neodolali malému občerstvení /káva, vánoční cukroví/.

Počasí docela přálo, a tak při návratu na Vítkovu horu nás uchvátil výhled na údolí Karlových Varů, v pozadí Krušné hory. „Krásná panoramata“.

V soutěži o nejhezčího brouka vyhráli:

1. místo - loupežníci - Kopejskovi
2. místo - Kuno Múller (Německo)
3. místo - Ivánek a Nastěnka se saněmi (děti Novotných)

o nejlepší kostým vyhráli:

1. místo - Marfuša - Lenka Bečičková
2. místo - čarodějnice - Laco (Slovensko)
3. místo - loupežníci - Kopejskovi

Výherní poháry byly na nějaký čas uloženy v podzemí města a jsou obaleny karlovarským vřídlovcem. Ve večerních hodinách za účasti nás broučkařů byli oddáni novomanželé Zubovi – Pavla a Jan. Oddávající byla úžasná ježibaba „Laco“ ze slovenského Martin. Svatební dort v podobě Beetla nevěstu a ženicha překvapil. Druhý den jsme si snídani zpestřili svatební luxusní tombolou. 

V neděli odpoledne jsme navštívili blízký hrad Loket. (Ti co odjížděli domů později). 

Víkendový lázeňský sraz se vydařil, byl opět SUPER! Budeme dlouho vzpomínat! Kdo nedorazil o hodně přišel, ale na dalším setkání se může z vyprávění ještě něco dovědět. Těšíme se na další sraz, hlavně na vás příznivce Beetlů a vaše brouky.

Pro více fotografií z tohoto srazu přejděte přímo do fotogalerie zde.

 

Pozvánka na letošní 15. mezinárodní setkání vozů VW New Beetle a Beetle:

 

BeetlePlakat

Všechny Vás zveme na 15. mezinárodní setkání vozů VW New Beetle a Beetle. Sraz se bude konat ve Slavkově u Brna, a to 7. - 8. května 2016. Tématem srazu budou "Celebrity," takže pokud vlastníte nebo jste fanouškem jakékoliv variace Brouka a prozatím nemáte na začátek května žádný plán, udělejte si do kalendáře poznámku.

Termín: 7. – 8. 5.2016

Místo srazu (sobota 7.5.): parkoviště AUTO-BAYER, autosalon VW, Slavkov u Brna

Mapa místa srazu: www.mapy.cz/s/g6QM

GPS místa srazu: 49.1523553N, 16.8933200E

Čas: od 9:00 do 11:00 (sraz, registrace, číslování vozů)

Sraz bude ve stylu: "Celebrity." Kostým si můžete vzít přes den a také nazdobit svůj automobil. Večer bude odbornou porotou vybrán nejlepší kostým.

Další informace na tel.: 732 986 617 (Honza Bečička)

--------------

Ubytování a večerní program: v hotelu Nemojanský mlýn - ubytování v chatkách a pokojích hotelu.

Ceny ubytování (zahrnuta sleva pro účastníky srazu ):

- nabídka bude upřesněna

Více informací o ubytování naleznete na webu hotelu: www.hotelnemojany.cz. V případě zájmu o ubytování si rezervujte hotel a chatky telefonicky na recepci - tel.:517 444 500, nebo mobil: 731 504 626. Pro uplatnění těchto zlevněných cen nahlaste, že jste součástí rezervace New Beetle srazu.

Doporučujeme provést rezervaci co nejdříve!

Mapa hotelu:  www.mapy.cz/s/LrI

Info o hotelu: www.hotelnemojany.cz

Pokud bude hotel plně obsazený, můžete se ubytovat v hotelu U zlaté rybky: www.uzlaterybky.cz

--------------

Oběd:

Na oběd máte na výběr mezi:

- nabídka bude upřesněna

--------------

Informace, seznam účastníků a diskuzi ke srazu naleznete na diskuzním fóru zde:

www.beetleclub.cz/forum

Srazu se může zúčastnit každý majitel, nebo příznivce automobilu VW Beetle a New Beetle. Není podmínkou se dopředu registrovat, ani být členem klubu. Z organizačních důvodů a kapacity kempu doporučujeme napsat na diskuzní fórum, jestli dorazíte a máte zájem o ubytování a stravu (počet osob a výběr jídla).

--------------

Předběžný program (sobota):

09:00 - 11:00: příjezd účastníků, registrace, číslování vozů - parkoviště AUTO-BAYER, autosalon VW, Slavkov u Brna

11:00 - 12:00: vyhlídková jízda v koloně

12:00 - 13:30: ubytování, oběd v hotelu Nemojanský mlýn

15:00 - 16:30: návštěva jeskyně Výpustek, Moravský kras

17:00 - 17:30: nákup v supermarketu

18:00: příjezd do hotelu, večeře, posezení u táboráku, soutěže, hudba. Na večeři bude možné jít do hotelu, nebo si ji každý zajistí sám.

Pro další informace můžete přejít také přímo do vytvořené události na facebooku zde: www.facebook.com/events/1007635365975737

 

PlakatBeetle

 

Kromě tohoto setkání plánuje New Beetle a Beetle club v roce 2016 také první sraz pořádaný na Slovensku, a to na poslední víkend v měsíci srpnu. Podrobnější informace najdete včas i na našem webu.

 

Přihlášení