• Úvod
  • Beetle / New Beetle
  • Edice a verze

Modelové verze - New Beetle / Beetle

New Beetle Turbo S

Turbo S

Turbo S se prodával mezi lety 2002 až 2004 a disponoval 1.8 l turbo motorem o výkonu 134 kW. Má sportovní snížený podvozek, 6-ti stupňovou manuální převodovku, kulaté blinkry pod předními světlomety a větší kola. Roku 2006 se objevila verze Turbo S podruhé, tentokrát s ještě silnějším motorem.

New Beetle RSi

RSI

Edice RSi se vyrobilo pouhých 250 kusů. Tyto verze dostaly 3.2 l VR6 motor o výkonu 165 kW, 6-ti stupňovou převodovku, pohon 4x4, zadní spoiler, speciální výfuk a několik dalších designových úprav.

New Beetle Ragster koncept

Ragster Concept

Roku 2005 Volkswagen představil koncept Ragster, jakožto ukázku, jak by mohla vypadat další generace Brouka (Beetle). Jednalo se kabrio verzi New Beetlu s novou střechou, která byla snížená a speciální barvu karoserie se stříbrnými pruhy.

New Beetle Final Edition

final edition

Verze představená roku 2009 disponovala speciálním barevným provedením s černou střechou, 17-ti palcovými koly, 2.5 l motorem s automatickou převodovkou. Tato edice představuje definitivní konec výroby modelu New Beetle.

Beetle Turbo Black

Black turbo

První speciální edice nového Beetlu. Představila se v roce 2012 při 600 vyrobených kusech a byla silnější verzí klasického Beetlu s novou, černou barvou.

Beetle E-Bugster

E Bugster Concept

Elektricky poháněný Beetle, představený roku 2012 na americké International Auto Show. Oproti normálnímu Beetlu má tato edice pouze 2 sedačky (klasický disponuje čtyřmi sedadly).

Beetle Special Xbox Edition

Xbox 360 edice

Edice vytvořená speciálně pro mexický trh. Vůz byl dostupný ve třech barevných provedeních (stříbrná, černá a bílá), všechny s charakteristickými barvami herní konzole Xbox. Dále měl vůz panoramatickou střechu, spoiler a 18-ti palcová kola.

Beetle GSR Limited Edition

GSR 2013

Tato edice dostala žluté barevné provedení s černými pruhy a vyrobilo se celkem 3 500 kusů. Vůz odkazuje na GSR verzi původního Brouka z roku 1973 a disponuje 2.0 l motorem s výkonem 210 koní. GSR je zkratka pro Gelb Schwarzer Renner, anglicky Yellow Black Racer, v češtine Žluto-Černý Závodník.

Beetle R-Line

r line

Limitovaná edice s vylepšeným motorem o výkonu 210 koňských sil, o 8% lepší spotřebou a drobnými designovými úpravami.

Beeetle Convertible Denim

convertible denim

Verze inspirovaná Jeans edicí původního Brouka ze sedmdesátých let s originální modrou (jeansovou) barvou s drobnými úpravami interiéru.

Beetle Convertible Wave

convertible wave

Kromě speciální oranžové barvy se změny dotkly interiéru, kde se nachází několik dřevěných prvků.

Beetle Pink Color Edition

pink color

Edice zaměřená především na ženy. Krom růžové barvy má Pink Color edice také několik prvků z verze R-Line.

Beetle Dune

dune concept

"Offroadová" edice, která by měla vstoupit do prodeje v roce 2016. Vůz dostane 6-ti stupňovou automatickou převodovku, 19-ti palcová kola, zvýšený podvozek, nová světla a odolnější nárazníky a další detaily.

Přihlášení