• Beetle New Beetle

Beetle Dune oslavil v Los Angeles světovou premiéru

Na autosalonu v Los Angeles představil Volkswagen nový model Beetle Dune. Nápadný design laděný do lehce offroadového stylu, nové barvy, zvýšená karoserie a 18" kola - to jsou znaky tohoto vozu, který připomíná legendární buggy z vytrvalostních soutěží na poloostrově Baja California. U českých prodejců si můžete objednávat Beetle Dune Coupé začátkem prosince.

Beetle Dune je charakteristický nově koncipovaným exteriérem i interiérem. Silný charakter je na přídi zdůrazněn velkým centrálním otvorem pro přívod vzduchu se stříbrným rámečkem a černou mřížkou s voštinovou strukturou. Ve spojení se světlejšími barvami karoserie vynikají v siluetě vozu nápadná robustní černá rozšíření podběhů kol a karoserie.

Dynamický vzhled nejnovějších verzí modelu Beetle je navíc umocněn černými bočními lištami (v podobě stylizovaných bočních schůdků Brouka) a nápisem „DUNE". Nový Beetle Dune si poradí i s nezpevněnými cestami díky zvýšení světlé výšky o 10 mm.

Design zádě je charakterizován hned třemi výraznými prvky: jednak velkým zadním spoilerem (nahoře je leskle černý, dole v barvě karoserie), dále nově tvarovaným nárazníkem (s difuzorem v odstínu „stříbrná Reflex") a novými zadními světlomety LED, které přispívají k futuristickému nočnímu designu. Celkem je pro Beetle Dune k dispozici 9 různých laků. Novinkou v nabídce jsou odstíny metalických laků „žlutá Sandstorm" a „tmavě bronzová". Kromě toho si mohou zákazníci objednat Coupé s černou střechou.

Moderní celkový dojem zanechává také interiér. Mimořádně nápadný je ozdobný panel v barvě karoserie na přístrojové desce a rozsáhlé kontrastní prošívání, mimo jiné na sportovních sedadlech, volantu obšitém kůží nebo páce ruční brzdy. Naproti tomu sedadla, výplně dveří, střešní sloupky a čalounění stropu jsou v černé barvě.

Beetle Dune disponuje nejnovější generací informačních a zábavních systémů, které lze v závislosti na verzi rozšířit mimo jiné o přijímač digitálního rozhlasového vysílání DAB+ nebo rozhraní Bluetooth pro druhý telefon. Rádio, telefon a připojená zařízení lze ovládat hlasovými povely. U systému „Discover Media" to platí i pro navigační funkci.

Ve spojení se systémy „Composition Media" a „Discover Media" nabízí Volkswagen na přání highendový audiosystém amerického výrobce Fender. Srdcem této zvukové aparatury je 10kanálový zesilovač s koncovými stupni třídy A/B a výstupním výkonem 400 W. Celek završuje soustava basových a výškových reproduktorů doplněná subwooferem.

Nový Beetle Dune bude na českém trhu nabízen výhradně v karosářské variantě Coupé s dvěma zážehovými motory a jedním turbodieselem. Zážehové jednotky budou k dispozici ve verzích 1.2 TSI 77 kW (105 k)1 a 1.4 TSI 110 kW (150 k)2 v kombinaci s mechanickou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Vznětový motor 2.0 TDI je vyladěn na nejvyšší výkon 81 kW (110 k)3 a jeho hnací sílu přenáší na přední kola mechanická převodovka.

Cena nového modelu Beetle Dune Coupé bude zveřejněna se zahájením předprodeje začátkem prosince. Bohatá sériová výbava bude zahrnovat mimo jiné automatickou klimatizaci Climatronic, parkovací senzory Parkpilot, volant obšitý kůží a náhradní kolo. První vozy budou zákazníkům dodány v průběhu prvního čtvrtletí 2016.

Zdroj: Volkswagen

Přihlášení