• Beetle New Beetle

Oblast Travemünde hostila tradiční sraz Beetlů

Beetle Sunshine Tour je tradiční setkání fanoušků modelů Beetle, New Beetle a Brouk. Na pobřeží Baltského moře, kde se tato největší evropská událost svého druhu koná, znovu zavítalo několik stovek vozidel a tisíce obdivovatelů.

Stále populárnější Beetle Sunshine Tour ozdobilo v roce 2015 více než 500 vozů z celkem 14-ti zemí a areál Brügmanngarten v oblasti Travemünde tak od 21. do 23. srpna doslova praskal ve švech. Pozornost patřila především oblým Volkswagenům, vyráběných v posledních šesti desetiletích, ovšem zájem byl také o vzácné hosty.

Atmosféru tohoto letního festivalu, který má za sebou již jedenáctý ročník, si vychutnával například Sidney Hoffmann (v Německu velice oblíbený moderátor televizního pořadu PS Profis), který se nechal slyšet, že je tradičním účastníkem Beetle Sunshine Tour a nehodlá na tom nic měnit, protože prostředí, organizace a nálada je vždycky vynikající.

Setkání dále zpestřil svou přítomností i rapper MC Fitti, kapela Urban Beach, Superbrass nebo Supreme RW. Velkého uznání se dočkala také německá herečka Emilia Schüle, která na Beetle Sunshine Tour poprvé zavítala i se svým Broukem. Emilia ve svém hodnocení srazu ocenila kreativitu a úsilí některých nadšenců, což se promítá do jejich vozů.

Celá akce se nesla v duchu "Fun in the Sun" a již tradičně se pořádalo i několik soutěží. Výhry mimo jiné zahrnovaly například exkluzivní víkend v komplexu Autostadt - wolfsburgském zábavním parku pro milovníky aut, včetně ubytování v luxusním hotelu Ritz-Carlton. Sraz probíhal za dalších doprovodních akcí a pořádal se i společný výjezd kolem Baltského moře, takže o zábavu bylo postaráno a sami organizátoři hovoří o velice úspěšném ročníku, který splnil účel a veškerá očekávání.

V rámci Beetle Sunshine Tour se Volkswagen, jakožto hlavní sponzor události, prezentoval i novinkami ze svého sortimentu. Poprvé v Evropě byl k vidění koncept Beetle "Pink," který v dubnu na výstavě v New Yorku způsobil nevídaný rozruch. Jedná se o vozidlo, jehož výrobu zapříčinila poptávka po růžové edici, a to především v Číně a USA. Kromě specifické barvy má tato verze Beetlu i upravené nárazníky a další designové úpravy, které jsou ale menšího rázu.

Beetle Pink Color Edition
Beetle Pink Color Edition

Pokud vás tato akce oslovila, můžete následovat oficiální internetové stránky, popřípadě fanouškovské stránky na facebooku, kde budou postupně přidávány fotografie, videa a poznatky z řad organizátorů. Jestli jste příznivci těchto vozidel, tak si při plánování harmonogramu na příští prázdniny určitě na Beetle Sunshine Tour vzpomeňte.

Přinášíme vám i první video sestřih a várku fotografií, takže se na vlastní oči můžete přesvědčit, jak se letošní ročník povedl - nejen z hlediska počasí.

Přihlášení