• Beetle New Beetle

Beetle Turbo S

Zde je otázka téměř pro všechny automobilové výrobce: Pokud nemůžete změnit základní tvar, jak si udržet zájem o zavedený model? Volkswagen u svého New Beetle postupoval touto taktikou – po 5 letech od zavedení modelu New Beetle a to přesně v roce 2003 se rozhodl pro úpravy svého Brouka tím, že mu zvýšili výkon a upravili design. Tím se na svět dostala verze Turbo S.

Tyto vylepšení, stejně jako různé drobné kosmetické úpravy ukazují, že VW vychází ze zkušenností z původního Brouka. U původního starého Brouka Volkswagen učinil stovky malých aktualizací v celém půlstoletí jeho života, ale všechny byly jemné a většina byla neviditelná.

BeetleTurboS009

V případě Turbo S tomu je jinak. Vzhled auta je lehce jiný, než známe z ostatních „civilních“ Brouků. A sešlápnete li plyn, je hned zřejmé, že se pod kapotou ukrývá podstatně víc koní, než u ostatních verzí.

Pod kapotou bije srdce 1,8T o výkonu 180 koní. V autě se tedy objevil motor, důvěrně známý z ostatních rychlých koncernových aut. Ve spojení s šestistupňovou převodovkou poráží starou 1.8T se 150 koňmi o 0,8s ve zrychlení na 100km/h. Vypadá to, že s tímhle autem by mohla být i legrace…

BeetleTurboS023

Ve spojení s pneu 225/45 R17 to je i pravda, auto sedí ještě více než standardní modely. Čtvrt míle za cca 15s nezní vůbec špatně a elektronicky omezená maximální rychlost 210km/h je taky zajímavá… Pro 1,8T obvyklý výsuvný spoiler na zádi vozu dodává autu správný výraz dravosti, v této verzi navíc se dvěma chromovými koncovkami výfuku v novém nárazníku.

Výbava se v interiéru proti standardní verzi našich miláčku liší koženými sportovními sedadly, nerezovými pedály, a několika hliníkovými dekory v interiéru, standardem je také rádio s měničem na 6 CD, střešní okno, dálkový centrál, elektrická okna a zrcátka. Samozřejmě nechybí ESP.

BeetleTurboS028

Vylepšení oproti standardní verzi:

Sportovní výbava
7Jx17 originál litá kola, guma 225/45 R17
6ti stupňová převodovka
Nerezový dvojitý výfuk
Motor 1.8 Turbo 20V 132kW, 180HP
Kožené sedačky- Sportovní sedadla
Nápis Turbo S - vzadu
Zajišťovací systém nastartování
Sportovní tlumiče
Kožený volant
Zadní výsuvné křídlo
Elektrické střešní okno
Vyhřívané sedačky
Sportovní přední a zadní nárazník
Sportovní řadící páka v kůži a nerezu
Sportovní ruční brzda v kůži
Alarm
Nastavitelná bederní opěrka v sedadlech
Denní svícení
Přední mlhovky
Tempomat
Prémiové audio Monsoon– zesilovač, 8x repro

Přihlášení