Asistent pro rozpoznávání dopravních značek

„Jaké omezení rychlosti tu vlastně platí?“ Tuto otázku si pravděpodobně nejednou položil každý řidič při jízdě ve městě, mimo město nebo na dálnici. Pokud mu potřebnou informaci neposkytnou ani spolucestující, ani další dopravní značky, podstupuje řidič riziko, že pojede na úseku s měřením rychlosti příliš rychle. Řidičům vozů značky Volkswagen pomáhá v těchto situacích asistent pro rozpoznávání dopravních značek.

Tato funkce dokáže informovat v reálném čase o nejdůležitějších příkazových a zákazových značkách na projížděné trase.

Asistent pro rozpoznávání dopravních značek je pro řidiče „partnerem“, který má místo bezradného pokrčení ramen připravenu často správnou odpověď – protože své „oči“ udržuje neustále otevřené. Systém zaznamenává v rámci systémových limitů pomocí kamery důležité dopravní značky a v závislosti na výbavě vozidla je zobrazuje na multifunkčním ukazateli, na displeji audiosystému, resp. navigačního systému a/nebo prostřednictvím head-up dipleje. Zobrazovány jsou například omezení rychlosti, konce obcí, zákazy předjíždění a doplňkové značky – a samozřejmě i příslušná ukončení platnosti příkazových a zákazových značek. Řidič tak má aktuální příkazy a zákazy na očích.

Aby byly informace maximálně správné, porovnává palubní počítač vzájemně data ze tří zdrojů: kamerou rozpoznané dopravní značky, informace navigačního systému a aktuální data vozidla. Díky tomu lze v některých případech správně zobrazit dokonce i znečištěné nebo poškozené značky. Systém kromě toho vypočítává, zda jsou dopravní značky srozumitelné, relevantní a aktuálně platné.

Mimořádně důmyslné je propojení se senzorem deště, který dokáže zjistit, že množství srážek, dopadajících na čelní okno, překročilo určitou hranici. Asistent pro rozpoznávání dopravních značek na základě toho automaticky zobrazí rozpoznanou dopravní značku, která platí pro jízdu za deště.

Zdroj: Info Volkswagen

Přihlášení