• Úvod
  • Touareg
  • Edice a verze

Modelové verze - Touareg

Edition X

edition x

V roce 2014, k oslavě 10-ti let výroby modelu Touareg, Volkswagen přichystal speciální edici X. Ta nabízí exkluzivnější vzhled - 19-ti palcová hliníková kola Moab, karoserie může být na přání lakovaná modrou barvou Moonlight a na střeše se nachází anodizované střešní ližiny.

Součástí je i paket Chrome & Style, který má hranu nákladového prostoru z nerez oceli, či chromované žebra v mřížce chladiče. Uvnitř jsou kožené sedačky Nappa v jantarově hnědé barvě a dekorativní dřevěné lišty na palubní desce a dveřích.

K dispozici je benzinový šestiválec 3.6 FSI (206 kW), vznětový šestiválec 3.0 TDI s 150, nebo 180 kW, vznětový osmiválec 4.2 TDI (250 kW) a hybridní varianta kombinující zážehový šestiválec 3.0 TSI (245 kW) a elektromotor (34,3 kW). To vše ovládá osmistupňový automat s pohonem 4x4.

Touareg Masaj

Jde o speciální sérii modelu Touareg, která má bez problému odolávat extrémním podmínkám, stejně jako Masajové. Touareg Masaj je vhodný jak pro městské silnice, tak pro nevšední dobrodružství v terénu a disponuje upraveným exteriérem i interiérem. Nabídka začíná s motorizací 3,0 TDI BMT 193kW s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Touareg R50

K představení Touaregu R50 došlo na Australském autosalonu v roce 2007. Co se týče výkonu, disponuje R50 až 258 kW (350 k) a točivým momentem 850Nm. Z nuly na 100 kilometrů za hodinu to zvládne tento model za 6,7 sekundy.

Snowareg

Co se týče Snowaregu, jde o Touareg přizpůsobený pro jízdu v tom nejhlubším sněhu a za tuhé zimy. Pod kapotou se ukrývá naftový osmiválec a místo kol zde najdete sněhové pásy.

Touareg North Sails

Speciální edice North Sails byla představena při příležitosti jednoho z největších závodů plachetnic v Německu a nutno dodat, že právě u plachetnic hledali designéři Volkswagenu inspiraci i při návrhu tohoto konceptu. Touareg North Sails má 19-ti palcová kola, světlomety zabarvené v mořské modři, sedadla čalouněná bílou kůží, podlahu ozdobenou dřevem a modrým podsvícením a spoustu dalších vychytávek.

Race Touareg

Tento model, představený na autosalonu v Kataru, vychází z Touaregu určeného pro rallye Dakar. Jedná se tedy o silniční verzi závodního Touaregu, ale aby tento speciál mohl do běžného provozu, upravili ve Volkswagenu několik prvků. Vůz pohání motor s výkonem 228 kW a stovku zvládne pod 6 sekund. Dále si můžete všimnout například zlatých ráfků, které ladí s nápisem Race Touareg na boku vozidla.

Přihlášení