• Úvod
  • Scirocco
  • Edice a verze

Modelové verze - Scirocco

Champagne Edition

champagne edition

Limitovaná edice Scirocca I. generace se sportovními sedačkami v černo-červených barvách, 1.6 l motorem a drobnými úpravami karoserie, včetně bočních pruhů.

Scirocco S

VW Scirocco S 1974

Lehce upravená verze Scirocca z roku 1980. Mechanicky byl vůz totožný s klasickým Sciroccem, změny tak byly převážně designové - upravená 13-ti palcová kola, červené prvky na náraznících a bočních panelech a červené logo VW. Přibyl také jemný zadní spoiler. K mání byly barvy Alpine White, Mars Red a Black.

Scirocco Storm

stormMk2

Limitovaná edice pro britský trh, představená jak u I., tak II. generace. Změny se týkaly koženého interiéru, volantu na druhé straně a ve vozidle byl stejný 1.6 l motor, jako v Golfu GTI I. generace.

GTX 16V

gtx 16v

Nejsilnější verze I. a II. generace Scirocca. Automobil disponoval čtyřválcovým DOHC motorem 1.8 l s výkonem 123 koňských sil - maximální rychlost byla 210 km/h při spotřebě 11 litrů na 100 km. Jednalo se o nejrychlejší Scirocco té doby - rychlejší než Porsche 944! Poznávacím znakem jsou červené pruhy na přední mřížce a spoiler.

Scirocco R

Scirocco R

VW Scirocco R je sportovní a nejsilnější verze, založená na jeho III. generaci. Výroba probíhá od roku 2010 a je inspirován závodní verzí Scirocco GT24. Disponuje difuzorem, dvojitou koncovou výfuku, jinými nárazníky a černě lakovanými zrcátky. Pohání jej motor 2.0 l TSI o výkonu 195 kW - shodný s Audi S3.

'Million' Edition

Million

K oslavě výroby miliontého kusu modelu Scirocco, Volkswagen připravil speciální 'Million' edici. Ta dostala karoserii a nárazníky z verze R-Line (Scirocco R), černý kožený interiér s oranžovým prošíváním a zatemněná zadní světla. K dispozici je také několik barevných variant (včetně závodních pruhů) a kouřová skla. Tento model je dostupný pouze v Německu a Číně.

Scirocco GT24

gt24 at nurburgring 24hrs

Závodní verze, založená na III. generaci Scirocca. Automobil zastupuje divizi Volkswagen Motorsport a je používán při závodech v Nürburgringu. Scirocco GT24 má charakteristickou modro-bílou sníženou karoserii, větší kola a celkově je větší a delší. Pod kapotou najdeme 2.0 l motor o výkonu 409 koňských sil.

Přihlášení