transporter

6 důvodů proč žít v dodávce

Zahodili kariéru, aby se vydali na dobrodružství. Corey Smith a Emily King jsou mladý americký pár, který se vymanil z klasického moderního života, aby se přestěhoval do Transporteru a brázdil Ameriku.

Inspirací jim byl výlet do Střední Ameriky, kde je chytla touha žít mimo komfortní zónu. Mnoho času strávili plánováním a shromažďováním peněz a od ledna 2013 si žijí tento krásný sen. Společně založili firmu, která prodává digitální služby a umožňuje jim tak pracovat odkudkoliv, včetně jejich dodávky. Jejich nový styl života jim přináší spoustu dobrodružství, znalostí a přátelství.

Emily sepsala 6 důvodů proč žít v dodávce. Tady je máte.

emilyvan

1. Dostupnost

Cenová náročnost života v dodávce záleží na mnoha faktorech - typ a technický stav vozidla, cena benzínu, cena jídla a osobní potřeby... To jsou jen některé faktory, které ovlivňují finanční stránku věci. Na druhou stranu, žití v dodávce znamená neplacení nájmu, či hypotéky. Navíc existuje plno míst poskytujících parkování zdarma, což je výhoda.

2. Proveditelnost

Podle studie publikované GlobalWorkplaceAnalytics.com se počet lidí pracujících z domova zvýšil od roku 2005 o celých 80%. Jen v USA je 3,3 milionu lidí užívajících svůj dům jako kancelář. Technologie umožnila plnění mnoha úkonů bez nutnosti docházky do práce a dodávka tak může být zároveň domovem i pracovištěm.

emilyvan2

3. Osobní růst

Žití v dodávce Vám poskytuje úplně nový pohled na svět. Emily vysvětluje, že její život se výrazně změnil, od té doby co spí v parcích a lesích, či na parkovištích před obchoďáky. Musí čelit občasnému extrémnímu počasí a bezesným nocím, ale to je prý součást dobrodružství. Dodává, že právě tyto faktory jim pomáhají nalézt dosud neobjevené schopnosti a vnitřní klid.

4. Svoboda

Život v dodávce znamená svobodnější život, hlavně co se týče místa a času. Konec konců, je to dům na kolech, který můžete kdekoliv zaparkovat. To dává vlastníkům možnost pracovat méně a mít více času na aktivity, které mají rádi. "Takhle vypadá svoboda," říká Emily.

emilyvan1

5. Inspirace

Lidé a příroda nás inspirují za hranicemi představivosti. Svět není jen to, co nám servírují média, ale daleko více. Emily teď vnímá víc dobrého, než zlého a pociťuje spíše magii, než strach.

6. Šetření přírodních zdrojů

Co se týče prostoru, dodávka na tom není dvakrát nejlépe. Pořád se jedná o automobil a obývací prostor není zrovna obrovský. Toto omezení má další následky. Podle jejich slov je však nedostatek prostoru nutí skladovat méně zbytečností. Kupují méně oblečení a příslušenství a to taky znamená šetření přírodních zdrojů a snižování znečistění. "Ačkoliv život v dodávce není perfektní, nejen kvůli spotřebě benzínu, je to krok správným směrem," dodává Emily.

Jejich dobrodružství můžete sledovat na blogu, Instagramu a YouTube.

emilyvan4

Foto source: Divulgação

Přihlášení