transporter

Když vůz pro přepravu motocyklu, tak Multivan PanAmericana

Při příležitosti frankfurtského autosalonu IAA zažila svou premiéru studie Multivan PanAmericana. Volkswagen Užitkové vozy tímto vychází vstříc všem milovníkům motoristického sportu, kteří chtějí svůj motocykl přepravit v interiéru vozu.

Studie Multivan PanAmericana Edition

Charakter: dokonalé vozidlo pro (závodní) dobrodružství
Vnější délka: 4904 mm
Vnější šířka: 1904 mm
Vnější výška: 1990 mm
Světlá výška: 178 mm
Rozvor: 3000 mm
Nájezdové úhly: (vpředu/vzadu) 21,8°/16,2°
Odstín: bílá Oryx
Kola: 18-ti palcová "Palmerstone"
Pohonné ústrojí: trvalý pohon všech kol 4MOTION, mechanická uzávěrka zadního diferenciálu
Motor: 2.0 TDI BMT (EA288)
Výkon: 150 kW/204 k (maximální točivý moment 450 N.m při 1400 až 2000 min-1)
Převodovka: 7stupňová převodovka DSG (DQ500)

Tento koncept vznikl s cílem spojit vlastnosti Multivanu s terénními schopnostmi vozů SUV. Zmínili jsme, že PanAmericana je ideálním automobilem pro převoz vašeho motocyklu. Pokud se chcete dopravit na závodní okruh nebo jiné místo, kde máte v plánu svůj motocykl prohnat, není problém. Za pomoci elektricky ovládaného zařízení, nakládací rampy a upevňovacího mechanismu je totiž možné motocykl bezpečně a pohodně nakládat, převážet i vykládat.

Nemusíte se však upínat pouze na převoz motocyklu. Vozidlo PanAmericana je všeobecně určeno pro převoz nákladu různého druhu a rozměrů, což dodává řidiči pocit suverenity. Pokud hledáte další rozdíly od klasického Multivanu, můžete si na první pohled všimnout nápisů PanAmericana na střešních sloupcích a zadní části vozu. Dále jsou zde patrné lamely na masce chladiče, ozdobné linie nad bočními prahy, rozšíření podběhu kol, lesklá černá 18-ti palcová kola "Palmerstone" nebo odolnější hliníkové panely ve spodní části vozu.

Co se týče interiéru, na mnoha místech zde byly použity kvalitnější a odolnější materiály. Dočkáte se například žebrového hliníkového plechu místo koberců na podlaze, spousty ozdobných obložení a v neposlední řadě také sedadel se speciálním lemováním. Cestování tímto modelem se tak stává zase o něco komfortnějším. Počítá se s tím, že typ PanAmericana si najde své fanoušky nejen u příznivců okruhových dnů.

 

 

 

 

 

 

 Zdroj: Volkswagen; Indian Autos Blog

Přihlášení