transporter

Transporter v rukou umělců

Čas od času se protnou dvě úplně odlišná odvětví, aby mohlo vzniknout něco mimořádného. V tomto případě se jedná o umění a motorismus, konkrétně malbu a naši oblíbenou dodávku. Čtyři umělci z různých zemí dostali do rukou místo plátna bílé téčko. Jak to dopadlo?

Každý ze čtyř umělců měl k dispozici zářivě bílý Transporter a pár slov od autorů eventu, která je měla inspirovat. Zadání pro slovenku Martinu Paukovou znělo "Palm Springs," proto svůj Transporter pomalovala výjevy mladých lidí užívajících si život na pláži a ve vodě.

maliri t1

Britský umělec Kyle Platts, který mimo jiné pracuje pro magazín Vice, nebo New York Times, zase proměnil svoji dodávku v komiksově laděnou verzi vlastního skicáře.

Francouz Shoboshobo pracuje v oboru designu a poslední dobou se dostává i do hudebního průmyslu. Inspirován japonsku kulturou, kterou obdivuje, přeměnil svoje plátno na velice detailní černobílý obraz.

maliri t2

Poslední na řadě byla Michaela Picchi, italská umělkyně žijící v Berlíně. Živí se kreativním designem pro časopisy a další média. Její práce na Téčku je taková psychadelická koláž. "Můj bus je celý o charakterech lidí a různých stylech, vše v jednom," dodává.

maliri t3

Více informací, obrázků a videa jednotlivých přeměn naleznete zde.

Je nám jasné, že většina hardcore fanoušků by asi dala přednost nepokreslenému Téčku v původním stavu. Ovšem vozit se v jediném, originálním exempláři od skutečného umělce by taky nebylo k zahození, nemyslíte? Který ze čtyř kousků se vám líbí nejvíc?

maliri t4

Přihlášení