passat / cc

Majitelé Passatu zbystřete, je tu inovativní displej HUD

Pokud vlastníte vůz Passat Limuzína, Passat GTE, Passat Alltrack nebo Passat Variant a rádi zkoušíte nové věci, mohla by vás tahle inovace zajímat. Jedná se o displej HUD (Head-Up Display), který je k dostání za 13 400Kč.

Automobilka VW přichází s dalším výjimečným prvkem, kterým můžete vylepšit svou výbavu Passatu. Smyslem průhledového displeje Head-Up je poskytnout řidiči veškeré provozní údaje, stejně jako výstražná upozornění, a to přímo v jeho zorném poli.

Všechny zmíněné informace je možno odečíst prostřednictvím speciální tabule vyrobené ze skla, která má rozměry 10 x 15 centimetrů. Displej s rozlišením 480 x 240 pixelů vysunete stlačením příslušného tlačítka a poté vám nic nebrání k tomu, abyste z něj v průběhu jízdy vyčetli například:

  • pokyny asistenčních systémů
  • omezení rychlosti
  • dopravní značky
  • rychlost jízdy
  • navigační údaje
  • nastavení tempomatu

Největším přínosem Head-Up displeje je podle výrobce fakt, že se zkracuje reakční doba a řidič zároveň není nucen tak často přeostřovat oči a sklápět zrak. Displej je za pomoci optického triku konstruován tak, aby z pohledu řidiče vypadal vzdálený na dva metry.

Po skončení jízdy se HUD zasune zpět do palubní desky, aby byl chráněn před znečištěním. Passat je tedy prvním modelem Volkswagenu, který nabízí instalaci tohoto inovativního prvku a vzhledem k dostupné ceně, množství funkcí a atraktivnímu vzhledu, můžeme předpovídat zásah do černého.

Zdroj: Volkswagen

Přihlášení