passat / cc

Seznamte se s vozem Volkswagen Passat Alltrack

Znamenité terénní vlastnosti v kombinaci s mimořádným jízdním komfortem, to by měly být hlavní přednosti tohoto Passatu, který zažil premiéru začátkem roku 2015 v Ženevě.

Povedený oranžový lak a offroadový vzhled doplňuje upravený design nárazníků, blatníků a prahů. Samozřejmostí je pohon 4x4, ovšem co se týče světlé výšky, ta se zvýšila o 27,5mm. Volkswagen tak pokračuje v trendu přizvedávání podvozků u jednotlivých modelů, což ocení nejeden zákazník. Standardně jsou nabízeny 17-ti palcová kola, ale je zde možnost volby i 18-ti a 19-ti palcových.

Za účelem odlišit tento vůz od tradičního kombi Passatu byla použita také imitace chromu, které si můžete všimnout například na zrcátkách nebo náraznících. Virtuální prohlídku všech detailů si můžete prohlédnout prostřednictvím následujícího videa. Trvá zhruba pět minut, je pořízeno právě z Motor Show Ženeva a nabízí opravdu jedinečné záběry na tento výjimečný vůz.

Dlužno dodat, že zavazadlový prostor automobilu disponuje objemem 650 litrů a k mání budou dva benzinové (1.4 TSI/110kW a 2.0 TSI/162kW) a tři turbodieslové motory (2.0 TDI se 110, 140 nebo 176kW). U vybraných motorů bude pochopitelné možná kombinace s převodovkou DSG, přičemž nejvýkonnější diesel jí disponuje standardně.

Co dále poutá pozornost, je předělaný nárazník s integrovanými výfuky, ale hlavně rozšířený systém jízdních režimů, který zahrnuje módy Eco, Normal, Sport, Individual a Offroad. Přepnutím na režim Offroad se mimo jiné aktivuje například asistent sjíždění strmějších svahů, rozjezd do prudkého kopce nebo přechod na jiné intervaly zásahů ABS.

Volkswagen Passat Alltrack lze označit jako automobil vhodný jak pro rodinné a manažerské využití, tak pro komplikovanější, respektive rozbité cesty. To byl zásadní cíl výrobce. Přidanou hodnotou Alltracku je také možnost zapřáhnutí až 2 200 kilogramového karavanu a pokud se zaměříme na elektronickou asistenci vozu, nechybí nouzové brzdění, monitoring jízdního pruhu, slepého úhlu nebo varování při couvání.

Alltrack pro váš komfort poskytuje také individualizaci nastavení, takže každý řidič má svůj uživatelský účet s příslušným seřízením, které se aktivuje hned po odemčení vozidla svým klíčkem (tím je také uživatel rozpoznán). V tom momentě už se přizpůsobí například poloha sedadla, zrcátek, dekorační osvětlení, klimatizace, adaptivní tempomat ACC nebo Lane, Park a Side Assist.

Přihlášení