passat / cc

Jak by vypadal levný Passat?

Jak jistě víte, Volkswagen v překladu znamená "lidové auto." V posledních letech se ale zdá, že automobilka cílí spiše na majetnější část obyvatelstva, než na prostý lid. Jak by mohla vypadat "osekaná" verze nového Passatu Vám tak alespoň přiblíží maďarský ilustrátor X-Tomi.

Když se podíváme na aktuálně nejprodávanější modely aut v Evropě, zjistíme, že první desítka je Volkswagenů plná, nového Passata nevyjímaje. Když se ale podíváme do ceníku, označení "lidový vůz" už nedává moc smysl. Nové modely VW zkrátka nejsou dvakrát nejlevnější záležitost. Maďarský ilustrátor X-Tomi ale nezahálí a prostřednictvím ilustrace nastiňuje, jak by to vypadalo, kdyby se Volkswagen vrátil ke kořenům. Konkrétně nám to ukazuje na ilustraci nového Passatu B8.

2015 volkswagen passat b8 imagined as base model 93636 1

Tato "levná edice" dostala plechová kola bez okrasných krytů, nelakované nárazníky a kliky u dveří a neobsahuje chromované prvky. Automobil by samozřejmě nevypadal zdaleka tak hezky, jako jeho luxusní verze, nízká cena by ale tyto nedostatky mohla vyvážit.

Bohužel se jedná čistě o fanouškovskou ilustraci. V minulosti ale Volkswagen takovéto levnější edice svých vozů opravdu nabízel. Ke dnešnímu dni však automobilka bojuje o naprosto jinou image, než tomu bylo dříve a nový Passat se pyšní špičkovou technikou a nemalou cenovkou. Své kupce si ale očividně nemá problém najít, tudíž je pochopitelné, že výrobce nepotřebuje své modely osekávat a prodávat za menší peníze, než je třeba.

vw passat b8 comparison cheap luxurious

Jak by se Vám líbil tento "levný Passat?" Preferujete krásu a moderní technologie, nebo jednoduchost a nižší cenu? Pod článkem najdete také ilustraci "osekané varianty" nové Škody Fabia.

Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 07 800 600

skoda fabia comparison cheap luxurious

Přihlášení