Clubové setkání v Litoměřicích odstartovalo srazovou sezónu

V neděli 15. května se uskutečnil první sraz Volkswagen clubu, který jsme ve spolupráci s Auto Horejsek spojili s tradiční událostí - litoměřickým Autosalonem na Zahradě Čech. K vidění byla spousta krásných vwozů, probíhaly testovací jízdy, soutěžilo se a kromě úsměvů se rozdala i spousta dárků. Nepříjemné počasí nás zkrátka nezastavilo! Pokud se chcete dozvědět, jak dopadla soutěž o nejhezčí auto nebo jaká je následující clubová událost, pokračujte ve čtení... 

Soutěž o nejhezčí auto

Už před oficiálním spuštěním soutěže se v hloučcích hojně polemizovalo o tom, který ze soutěžních vozů získá nejvíce hlasů. Vyhraje Touareg, Beetle, New Beetle, Golf, Polo, Passat, Amarok, nebo snad Téčko? Jistě si dokážete představit, o jak prestižní soutěž šlo. 

Beetle

Hlasování se zúčastnili jak samotní clubáci, tak široká veřejnost. S trochou nadsázky by se dalo říct, že někteří návštěvníci autosalonu, kteří od nás obdrželi hlasovací lístky, se navzdory chladnému počasí málem zapotili. Nebylo to vůbec jednoduché, vybrat svého favorita.

Napětí stoupalo až do druhé hodiny odpolední, kdy jsme soutěž zastavili a šlo se na věc. Hlasovací urna čítala desítky lístečků a my můžeme prozradit, že souboj to byl opravdu vyrovnaný. Vítězství se přelévalo z jedné strany na druhou.

Touareg2

Po započítání posledního hlasu však bylo jasno - na stupně vítězů dosáhli:

1. místo: Evžen Holman, vůz Polo - 29 bodů. Dostaly se k nám informace, že Evžen tomu ještě doteď nevěří, nicméně je to tak. Unikátní, třicet let staré vozidlo Polo, získalo mezi hlasujícími nejvíce sympatií.

Evženovi tak jeho vyšlechtěný krasavec zajistil voucher v hodnotě 3 000,- na nákup předmětů Volkswagen Lifestyle, dále kšiltovku s motivem VW Motorsport a klíčenku k tomu. 

Polo

Vyhra2

2. místo: Pavel Fuchs, vůz Touareg - 26 bodů. Dalším autem, u kterého se v průběhu dne zastavoval jeden obdivovatel za druhým, byl Touareg pana Pavla Fuchse. Modrý robustní vůz, se kterým Pavel objezdil různé destinace typu Maroko, Island nebo Libye, zaujal právě svým přizpůsobením pro dlouhé a náročné offroadové expedice.

Na střeše Touaregu se vyjímal stan, v kufru zásuvkový systém pro přepravu potravin. Pavel (pózující na fotce s clubovou kšiltovkou) si tak vysloužil rovněž poukázku do Lifestyle butiku (2 000,-) a další clubové předměty.

Touareg

3. místo: Radek Havlín, vůz Amarok - 25 bodů. Bylo to těsné, ale o jeden bod za Touaregem zůstal nádherný hnědý Amarok (na následující fotografii druhý vůz zleva). Radek však nebyl ze třetího místa vůbec zklamaný, právě naopak. Stejně jako ostatní výherci se mohl radovat z jednoho z voucherů (1 000,-), které nám do soutěže vložil generální partner akce - Auto Horejsek.

Příjemným zjištěním pro všechny bylo, že dárkové poukazy můžou proměnit přímo v areálu výstaviště, kde se stánek s oblečením a doplňky z originální kolekce Volkswagen Lifestyle nacházel.

Amarok

Co se týče dárků, po uvážení jsme nakonec ocenili i dalších pět clubáků, kteří v konečném hodnocení následovali za vítěznou trojicí. Šlo tedy o 4., 5., 6., 7. a 8. místo. Pevně věříme, že jsme všem udělali radost a těšíme se na další soutěžení napříč modelovými řadami VW. Rozhodně to má své kouzlo!

Vyhra

Doprovodný program

Naše soutěž ovšem nebyla jediným zpestřením, které Litoměřické výstaviště nedělním návštěvníkům nabízelo. Hned vedle clubového stánku sídlil populární karavan Volkswagen Maraton Edition Roadshow, neboli jedna velká zábavní zóna.

Pro ty, kteří toužili po zahřátí pohybem, nechyběl cyklistický trenažér ani běžecký pás propojený s LCD obrazovkou. Kdo chtěl proniknout do zákoutí virtuální reality, nasadil 3D brýle Samsung Oculus a pro děti byly kromě jiných atrakcí připraveny i slalomy v minibroucích. 

Roadshow

Pro dospělé byla připravena široká škála předváděcích vozů a s tím i šance otestovat si tato auta na vlastní kůži. Velkou pozornost dále přitahoval pavilon, ve kterém byla vystavena řada naleštěných Volkswagenů.

Milovníci novinek dumali nad novým Tiguanem, obrovský zájem si vysloužila aerodynamická XL jednička a co udělalo největší radost přátelům z Polo clubu, byla speciální edice Polo Original. Každý si prostě našel to svoje.

Pavilon1

Pavilon2

Pavilon3

Poděkování

Speciální poděkování patří Aleši Vondrákovi z Auto Horejsek, a to za ochotu a vstřícnost při jednání před, i v průběhu celé akce. Rovněž chceme poděkovat všem členům clubu, kteří se nezalekli nepřejícího počasí a vážili do Litoměřic cestu. Umožnili jste nám strávit příjemnou neděli v obklopení fajn lidí a fajnovwých aut.

Děkujeme také hlavní fotografce Andrejce Baborské a předsedovi Polo clubu - Lukáši Hanákovi, který také přispěl několika snímky. Kompletní fotoalbum naleznete již brzy v naší fotogalerii.

Jaká bude následující clubová akce?

Další clubové setkání je naplánováno na sobotu 18. června! Půjde o tzv. "Den s Chemical Guys," jehož náplní bude prezentace odborných rad a tipů v oblasti detailingu, ochrany laku, jeho korekce, leštění a podobně.

Chybět nebudou ani názorné ukázky, veškeré přípravky a procesy si budete moct vyzkoušet. Všechno za uvolněné a přátelské atmosféry, kterou zpestří grilování a hostesky.  

Vzhledem k limitovanému množství vozů je nutné se registrovat dopředu. Svou registraci můžete provést zde diskuzním fóru, kde budeme postupně aktualizovat informace. Maximální počet aut je 40. Sraz se uskuteční v Praze.

Těšíme se na Vás!

Přihlášení