Model Volkswagen Amarok dostane nový design

Jak naznačují první zveřejněné skici, vzhled oblíbeného pick-upu se bude měnit. Značka Volkswagen Užitkové vozy má v plánu zachovat precizní jízdní vlastnosti osobního vozu a odpovídající schopnosti pro jízdu v terénu. Změny se dotknou především přední části vozu a předělané přístrojové desky. Díky tomu by měl tento užitkový vůz zanechat ještě prémiovější dojem. Podrobnější informace jsou slíbeny v rámci několika následujících týdnů. 

Amarok s délkou 5,25 metru a šířkou 2,23 metru (včetně zrcátek) naplňuje očekávání, kladená na klasický pick-up jak z hlediska stylu, tak i konceptu. Rozměry pneumatik jednotlivých výbavových linií Amaroku byly výrazně zvětšeny a podtrhují vzhled silného atleta.

Amarok2

Mezi atraktivní prvky designu a uspořádání přístrojové desky nového užitkového vozu patří důraz na horizontální linie, zřetelné rozdělení ploch a preciznost prolisů i hran. Novinkou je členění přídě.

Místo oblých tvarů dali designéři přednost horizontálním a vertikálním liniím, které dodávají přídi a interiéru nápadnější a výraznější vzhled. Amarok je díky tomu jako pick-up ještě atraktivnější a oslovuje také skupiny zákazníků, kteří se dosud rozhodovali pro klasické vozy SUV. 

Amarok3

Zdroj: Volkswagen

Přihlášení