Jarní sprinty 2016 jsou za dveřmi. Přijďte si užít sobotní program

Všechny bychom rádi pozvali na 15. ročník Jarních sprintů – memoriál Roberta Kudrny, který se uskuteční v sobotu 23. dubna 2016. Již tradiční setkání majitelů a fanoušků modelů Volkswagen Brouk a Bus, poháněných vzduchem chlazenými motory, se poprvé uskuteční ve Freestyle Parku Modřany. Připraven je bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Jarní sprinty jsou tradičním setkáním příznivců klasických vozů Volkswagen Brouk a Volkswagen Bus, které se tuto sobotu, 23. dubna 2016, uskuteční již popatnácté. Velkou změnou je nové místo konání této atraktivní akce, která se přestěhovala z Vítkova do vhodnějšího prostředí modřanského Freestyle Parku (nábřeží Vltavy/Port 62).

JarniSprinty3

Letos je očekáváno až 80 soutěžících klasických vozů Volkswagen a dalších zhruba 100 nesoutěžních. Přibližně 20 vozů bude patřit do tzv. Veteránského okénka (do roku výroby 1967) a nebude mezi nimi chybět ani nejstarší sériově vyrobený vůz Volkswagen.

Atraktivní akci svou přítomností podpoří také český importér vozů Volkswagen, který představí zajímavé akční modely Polo a Golf ze speciální zvýhodněné edice Maraton Edition, doplněné o skutečnou exkluzivitu, kterou jinde v Česku neuvidíte.

JarniSprinty2

Půjde o nejúpornější a nejaerodynamičtější automobil světa, vůz Volkswagen XL1 spotřebou 0,9 litru nafty na 100 kilometrů. Po celý den bude zajišťovat bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Zatímco rodiče mohou nakupovat ve Volkswagen butiku a hodnotit vystavené vozy, pro děti bude připraven skákací hrad, pískoviště, soutěže a další atrakce.

Pořadatelem Jarních sprintů je Volkswagen Veteran Club při Autoklubu ČR. Vše začne v 8:30 h technickou přejímkou vozidel pro soutěžní jízdu, která bude odstartována ve 12:15 h. Vyhlášení výsledků a předání cen bude na programu v 16:00 h. Poté se účastníci vydají na tradiční spanilou jízdu do hotelu Troníček v Žampachu, kde na ně čeká after party do pozdních nočních hodin.

JarniSprinty4

Jako raritu připravili pořadatelé „vodní sprint“ obojživelných vozů Volkswagen Typ 166 Schwimmwagen po Vltavě, jehož start je naplánován na 11:15 h.

Soutěžní jízdy se mohou zúčastnit pouze klasické vozy Volkswagen se vzduchem chlazeným motorem. Stejně jako v minulých ročnících je počet účastníků spanilé jízdy omezen na 80 vozů Brouk a Bus, rozdělených do následujících kategorií: VW Brouk 1200 cm3 (do 34 k), VW Brouk 1300 cm3 (do 44 k), VW Brouk 1600 cm3 (do 50 k), VW Brouk upravený, VW Bus T1 a KdF, VW Bus do 1600 cm3 a VW Bus nad 1600 cm3.

Zdroj: Volkswagen; www.sprintvitkov.cz

Přihlášení