Trojnásobné vítězství na Rallye Monte Carlo 2015

Na letošní Rallye Monte Carlo Volkswagen zabodoval. Posádky jezdců s novými vozy Polo R WRC obhájily celkem trojnásobné vítězství. Volkswagen je teprve pátou značkou od roku 1973, které se takový úspěch v Rallye Monte Carlo podařil.

Rallye Monte Carlo 2015 byla mimo jiné debutem nového Pola R WRC od Volkswagenu a nutno říci, že se jedná o velmi zdařilý start. Posádky ve složení Ogier/Ingrassia, Latvala/Anttila a Mikkelsen/Fløene se probojovaly na první tři vítězná místa soutěže. Volkswagen navíc překonal prvním a druhým místem výsledky svých předchůdců z let 2013-14.

„Trojnásobné vítězství na Rallye Monte Carlo je velkolepý výkon celého týmu Volkswagen a na náš tým jsem velmi hrdý. Takový vstup do sezony, s novým vozem a v tak obtížných podmínkách, dalece překonal všechna naše očekávání. V celém týmu do sebe všechno dokonale zapadalo, všichni táhli za jeden provaz, každý věděl, co má dělat, a na konci zaslouženě zvítězil Volkswagen, který se tak oprávněně zařadil mezi ostatní velké značky rallye sportu," říká Dr. Heinz-Jakob Neußer, člen představenstva a zodpovědná osoba za technický vývoj značky Volkswagen.

Rallye Monte Carlo 2015 – konečné výsledky

 • 01. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Volkswagen 3:36.40,2 h
 • 02. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN), Volkswagen + 58,0 s
 • 03. Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N), Volkswagen + 2.12,3 min
 • 04. Mads Østberg/Jonas Andersson (N/S), Citroën + 2.43,6 min
 • 05. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (B/B), Hyundai + 3.12,1 min
 • 06. Dani Sordo/Marc Martí (E/E), Hyundai + 3.12,9 min
 • 07. Elfyn Evans/Daniel Barritt (GB/GB), Ford + 5.23,7 min
 • 08. Sébastien Loeb/Daniel Elena (F/MC), Citroën + 8.34,7 min
 • 09. Martin Prokop/Jan Tománek (CZ/CZ), Ford + 9.54,8 min
 • 10. Kris Meeke/Paul Nagle (GB/IRL), Citroën + 10.55,6 min
 • ...
 • 14. Kremer/Wicha Škoda Fabia S2000 +15.25,3 min

Volkswagen Polo R WRC cz

Volkswagen Polo R WRC 3

Volkswagen Polo R WRC 2

Přihlášení