polo

James May testoval závodní verzi VW Polo

James May z britského pořadu Top Gear se během 22. řady snažil co to jen šlo, aby se zbavil přezdívky "kapitán šnek," kterou mu vymysleli jeho kolegové Clarkson a Hammond. Závodil s Nissanem GT-R v Austrálii, vyjádřil svoje sympatie k Ferrari 488 GTB, či otestoval sportovní vůz Mercedes-AMG GT. Nyní usedl do kabiny sportovní verze Volkswagenu Polo.

V epizodě odvysílané v neděli 8. března 2015 na Maye čekal další level závodního šílenství - Volkswagen Polo World RX Supercar, vůz postavený pro 2015 FIA World Rallycross Championship. Na první pohled může automobil působit jako obyčejné Polo s nějakou tou exteriérovou úpravou, ale tahle bestie postavená firmou Marklund Motorsport má náhon na všechna čtyři kola a umí zrychlit z nuly na sto za 1.9 sekundy!

Top Gear natáčel závodní sekvence na okruhu v Lydden Hill v prosinci 2014. May se v této epizodě nejdříve učí řídit za pomoci rallycross řidiče Tannera Fousta a poté se utká se skutečnými závodníky na okruhu. Mezitím jeho kolegové Hammond a Clarkson fungují jako podpora a navigátor a skrze vysílačku podávájí (ne)důležité instrukce.

Epizoda si odbyla premiéru 8. března 2015 na stanici BBC, u nás se zatím nevysílala.

Přihlášení