Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Problem s teplotou motoru

Problem s teplotou motoru 5 roků 2 měsíců zpět #2165


  • Ingamacek
  • Avatar uživatele Ingamacek
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Ahoj ludia.

Som cerstvy majitel tohoto "zanovneho" vozu s 2.0TDI 4 motion motorom, avsak trapi ho jeden problem. Motor sa nedokaze ohriat nad 70C. Teplota chladiacej kvapaliny po zahriati vozu zvycajne osciluje medzi 60C-70C, olej sa drzi na cca 70C-75C, obcas pred vymenou rozvodov sa mi stalo ze sa to dvihlo na 90 a zase nejaky cas sa to spravalo normalne. Auto ma cerstvo spravene rozvody, origo vw rozvodova sada - vcera, vymenena aj pumpa chladenia, vymeneny termostat... Problem nezmizol. Vzhladom na to ze ma tak nizke teploty aj olej, myslime si ze nema zmysel menit teplotne cidlo chladiacej kvapaliny. Napadlo nas este skusit radiator chladenia motoru, ci je pri teplote chladiacej tych 60C teply. Nestretol sa s tym uz niekto z vas a neporadil by mi po com by sme sa mohli este obzriet? Servisak bude mat na mna cas zase az o tyzden a rad by som si to auto uzival a bol spokojny majitel, nie riesil s nim nejake problemy. Skusit tam v pripade tepleho radiatoru objednat znovu novy termostat? :dry:

Dakujem za kazdu radu a skusenost. :)
Poslední úprava: 5 roků 2 měsíců zpět od Ingamacek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Problem s teplotou motoru 5 roků 1 měsíc zpět #2167


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
čidlo to asi opravdu nebude, takže bych to vsázel na termostat. Ovšem s tímto problémem zkušenosti nemám, bohužel :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Problem s teplotou motoru 5 roků 1 měsíc zpět #2168


  • Ingamacek
  • Avatar uživatele Ingamacek
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Ironiou je ze obcas sa mi podari to zohriat na 90C avsak musim jazdit pomaly, napr. konstantna pomala jazda na 3 prevodovom stupni, 40km/h a 1400 otacok. Ked zacnem jazdit normalne tak to zacne padat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Problem s teplotou motoru 5 roků 1 měsíc zpět #2169


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
To opravdu nechápu :D určitě dejte vědět čím to bylo-
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Problem s teplotou motoru 5 roků 1 týden zpět #2203


  • Croowman
  • Avatar uživatele Croowman
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Měl jsem ten stejný problém-vyřešila ta výměna termostatu (ten starý byl stále otevřený, takže chladil hnedka a více už od nastartování) tudíž se to neohřálo tak jak by mělo. Vyřešila to výměna celého termostatu i s nějakou řídící jednotkou. Měnil jsem to v autorizovaném servise. A chci se zeptat na kolik vyjdou celé rozvody? díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Problem s teplotou motoru 5 roků 1 týden zpět #2204


  • Ingamacek
  • Avatar uživatele Ingamacek
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Zdar. Pravdupovediac ked som s tym autom zacal jazdit tak sa to samo opravilo, pred tym nez som ho kupoval tak nejakych 4-5 mesiacov stalo. Rozvody original vratane pumpy aj s pracou ma vysli na 10 000czk v neautorizaku. ;) Zatial som konecne spoko majitel, jazdi priemerne za 4.7L/100km.
Poslední úprava: 5 roků 1 týden zpět od Ingamacek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.128 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení