Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: New Beetle r.v. 2001 1.8T 110kW

New Beetle r.v. 2001 1.8T 110kW 8 roků 4 měsíců zpět #299


  • kipa
  • Avatar uživatele kipa
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 0
Koupil jsem před 5ti lety v Německu a nečekal jsem, že projdu téměř všemi "obvyklými závadami" u tohoto typu motoru a vozidla. Takže popořadě:
Zanesený olejový filtr
Vadný zámek od kufru (mikrospínač)
Prasklá hadice odvětrání klikové hřídele
Váha vzduchu
Zapalovací cívky
Zatékání do palubky (zanesené odvodňovací kanály sřešního okna)
Vadné čidlo teploty chladící kapaliny
Jinak jsem měnil standardní věci jako výfuk, baterie, brzdy, rozvody, svíčky, repase startéru, alternátoru, řemen a kladka pohonu agregátů, čištění klapky sání a to jsme najeli jen nějakých 13 000 km.
Celkově tedy spokojen nejsem, protože kromě těch standardních oprav tam byly další, které za standardní až tak nepovažuji i když s tímto motorem a od VW to asi standard je a asi je lepší do ojetiny hned nasypat a udělat výměny a repase všeho, co se dá, než řešit jeden problém za druhým.
Pokud se ta věc přestane sypat, tak jí vezmu na milost, pokud ne, tak nevím, jestli budu mít chuť si koupit něco dalšího od německých automobilek a to platí i pro Škodu, kde se nyní stále více komponentů vyrábí v Číně a je otázka, zda se tam podaří udržet kvalitu dílů na nějaké úrovni.
Příspěvek jsem sem dal proto, aby případní kupci byli obeznámeni s tím, co je může čekat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: ondrassek

New Beetle r.v. 2001 1.8T 110kW 8 roků 4 měsíců zpět #313


  • ondrassek
  • Avatar uživatele ondrassek
  • OFFLINE
  • User is blocked
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 1
Ahojko,
děkuji za mě za Tvůj názor. Nemáš i nějakou fotku?
Co se týče oprav. Je to tak u každé automobilky. Známej má renaulta a má to to samé.
Ti lidi to z těchto důvodů občas i prodávají, že se jim to začne sypat. Koupí auto třeba nové, najezdí 150 tis km a prodají.
Ono nejde do nekonečna jen jezdit a jezdit, tak to bohužel u žádného automobilu nefunguje :( , i když bych rád.
Každopádně držím palce, at je Tvoje další volba trošku méně náročná na údržbu a hezké Vánoce!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

New Beetle r.v. 2001 1.8T 110kW 8 roků 4 měsíců zpět #317


  • Beczi
  • Avatar uživatele Beczi
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování: 5
  • Karma: 2
Ahoj, měl jsem ten samý motor, akorát 132kW a můžu ti napsat mé zkušenosti.
Je to jen o tom, jak se o automobil staral předchozí majitel. Znám lidi, kteří mají Brouky kolem roku výroby 2000 ale mají je jako nové, protože je pravidelně udržují. Bohužel v Česku neznamená, že automobil se 100tis km má opravdu tolik najeto.

Pokud jde o závady:

- Vadný zámek od kufru: stává se, že špatně těsní guma okolo středového brzdového světla a tudy teče do zámku. Také se mohla povolit hadička, která odvádí vodu z otevíracího zadního zámku/znaku. Novější modely New Beetle mají zadní znak už jen nalepený.

- Váha vzduchu odchází, tu jsem měnil také na předchozím modelu 1.9TDI.

- Zapalovací cívky jsem také měnil a mění se pravidelně.

- Zatékání do palubky - tento problém jsem měl také. Nastane tím, že ve spojce hadičky která vede na odvod vody ze střešního skla dolů do podběhu se usadí špína a hadička se zanese. Je potřeba rozdělat vrchní část palubní desky a jednou za čas spojku na obou stranách palubní desky očistit. Protahoval jsem hadičky drátem.

- také jsem měl podezření na vadné čidlo chladící kapaliny. Nakonec to způsobovalo to, že při chladnu klesla hladina kapaliny v motoru a signalizovalo to chybu, dokud se motor nezahřál. Ale i tak čidlo odchází a nové stojí pár korun.

- ještě co se stává často, tak odchází stahování okýnek. Na to se dá koupit sada na opravu.

Výhoda je, že většina dílů pasuje i z jiných modelů Golf IV, Octavia 1 a nejsou moc drahé.
Poslední úprava: 8 roků 4 měsíců zpět od Beczi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

New Beetle r.v. 2001 1.8T 110kW 8 roků 4 měsíců zpět #325


  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Kipa-ahoj a nezoufej,pokud jsou to závady za 5let cos majitelem v řádu do 20.tis.kč celkově,je to legrace. Máme doma (resp.žena cca 2r.) tu samou motorizaci v beetlu a pominu-li padlé turbo,větráky chladiče a nějaké prkotiny v řádu stokorun,tak oproti mé T5 je to fakt sranda." To auto dokáže položit i menší firmu."
Buď fit! ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.157 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení