Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: klepavý zvuk při zařazené rychlosti

klepavý zvuk při zařazené rychlosti 5 roků 7 měsíců zpět #2046


  • Pavel.H
  • Avatar uživatele Pavel.H
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Prosil bych zkušené o radu, případně někoho, kdo řešil podobný problém. Mám Passat B6 2.0 l 81 kW Common Rail, kombi. Před nedávnem se začal objevovat klepavý zvuk, při zařazené rychlosti, je jedno jaké 1-5. Při studeném motoru to není moc slyšet. Zvuk s objevuje spíše po delší jízdě. Vychází jakoby z pod motoru (převodovka). Je to rytmický klepavý zvuk vyššího tónu. Je zřetelný a slyšitelný především pokud sundám nohu z plynového pedálu při nižších otáčkách motoru. Např. zařazená 4 rychlost a 50 km/h. Auto řadí bez problému, rychlosti nevyskakují, spojka měněná před 10.000 km cca 5 měsíců. Zvuk zmizí jakmile zařadím neutrál. Auto má najeto 243.000 km. Mechanik mi radil, že je to normální u této kilometráže, ale nemohu se z touto radou ztotožnit. Klepání cítím i přes podlahu během jízdy. Nerad bych, aby se mi auto podělalo někde v půli cesty. Díky moc!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

klepavý zvuk při zařazené rychlosti 5 roků 6 měsíců zpět #2054


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Dobrý den,
podle všeho co popisujete bude asi chyba někde v převodovce. Protože pakliže problém po zařazení neutrálu zmizí, je to dosti pravděpodobné. Pokud je to nepříjmené a auto je kvůli tomu hlučné. Mechanikovi bych nevěřil. mě osobně to normální nepřijde. je spousta věcí co to může být. Od utrženého zubu na převodovce, který tam chrastí až po olej v převodovce, který může být už dost straý. ovšem když jsme měnil převodovku 10k km zpátky. Je to záhada. Určitě bych ovšem začal problém řešit u převodovky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

klepavý zvuk při zařazené rychlosti 2 roků 8 měsíců zpět #2348


  • vilem.sinek
  • Avatar uživatele vilem.sinek
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Dobrý den, zkuste se obrátit někam, kde vám udělají odhlučnění, třeba já byl nedávno: www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ a dost mi s tím pomohli.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.137 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení