Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km

Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km 5 roků 6 měsíců zpět #2068


  • Nedoda
  • Avatar uživatele Nedoda
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Zdravím, poslední dobou pozoruji na Golf6 variant 1,6 Tdi 77 Kw CAYC zvýšenou spotřebu asi o 1,5 - 2 l/100km tedy cca 6 - 7l/100 km, dříve jsem s tím zvládl jet když jsem se snažil za 3,8l/100km. Regenerace filtru pevných částic se spouští okolo 280 km. Při akceleraci lehké vibrace, na volnoběh nebo při otáčkách na neutrál bez vibrací. Auto nekouří, ale při sešlápnutí plynu na podlahu třeba při zařazené 4, a menší rychlosti občas tak pochrochtává ale nic hrozného. Když se rozjíždím (normálně) žádný kvap, tak okamžitá spotřeba na chvilku ukáže třeba 40l/100km (opravdu jen skočí číslo). Naftu tankuji Shell nebo benzina, má najeto 140 000 km, mám podezření na vstřiky, je možnost nějak poznat funkčnost aniž bych je vydával a posílal do zkušebny? Nebo je možné nějak zkontrolovat fap? Předem díky za rady a nápady co by mohlo být špatně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km 5 roků 6 měsíců zpět #2072


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Co napíchnout auto na diagnostiku? tam by se mohli ukázat nějaké udáje. Třeba menší tlak ve válcích, popřípadě si myslím, že i vstřiky by měli být vidět. Tam bych začal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km 5 roků 6 měsíců zpět #2075


  • Nedoda
  • Avatar uživatele Nedoda
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Jasné, na to se chystám. Chyby to zatím žádné nepíše, na co bych se měl přednostně zaměřit? Nevíte, kde by se dali sehnat předepsané hodnoty jaké by meli být tlaky, korekce vstriku atd.. Předem díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km 5 roků 5 měsíců zpět #2079


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Dobrý den,
no předepsané hodnoty, by mohl mít autorizovaný servis. Ale úplně na jisotu vám to nřekenu. Možná na internetu, nebo zkuste na Facebooku skupinu VAG crew. Tam se obracím i já když nevím :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Nedoda

Zvýšená spotřeba, regenerace fap po 280 km 5 roků 5 měsíců zpět #2082


  • Nedoda
  • Avatar uživatele Nedoda
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Děkuji, diag mi ukázala korekci vstřiku na 1 a 4. Hodnotu nad 1, což by mělo být špatně. Vstřiky vyndám a pošlu na zkušebnu, když to půjde nechám zrepasovat a budu doufat, že se tím vyřeší i častá regenerace filtru.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.143 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení