Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: 1,4 TSI, zkušenosti ??

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 11 měsíců zpět #1365


Čaute, přemýšlím o koupi VW Scirocco, nějaké info ohledně motoru 1,4 TSI, zkušenosti, na co dávat pozor?? Jestli je lepši brát, když už tak 90 kw nebo118 kw?? Anebo se úplně této motorizaci vyhnout a raději sáhnout po 2,0 TSI ? A nebo dokonce 2,0 TDI ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 11 měsíců zpět #1366


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Osobní zkušenosti zrovna nemám, to je pravda. Ale myslím, že zrovna u Scirocca bych se nebál sáhnout po 2,0 TSI. Ty motory jsou udělané dost dobře. Kamarád má 1,4 TSI v Golfu a je také spokojený. Jede to opravdu hezky. Záleží na spousty věcí. Jestli má auto sloužit každý den, Jak daleko atd. Ale za mně 2,0 TSI bude sranda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 11 měsíců zpět #1367


Tak ono spíše šlo o to, jestli se moc nekazí ty 1,4 TSI ? Protože co jsem pročítal fóra, tak mají problémy s rozvodama, vačky, hřídel, atd... a to velice často, až to vede k výměně celého motoru.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 11 měsíců zpět #1368


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Tak podle toho co jsem teď našel tak: Radši bych si vzal 2.0 TSi, 1.4 je malej objem s nahnaným výkonem. 2.0 TSi vydrží víc jeden názor, a druhý : Ber co největší objem :-D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 11 měsíců zpět #1369


No to je relativní :) mel jsem předtím Audi: A8 4,2 FSI V8 a odeslo mi stavění válců... :) Takže taky žádná výhra :P No každopádně jsem se dočetl o tom motoru 118Kw že má poruchovost díky turbu a kompresoru... ale nedočetl jsem se o 90 KW verzi.. jestli tyto chyby jsou i v tomto ,,nevýkonném " motoru :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

1,4 TSI, zkušenosti ?? 6 roků 2 týdnů zpět #1552


  • Bybba
  • Avatar uživatele Bybba
  • OFFLINE
  • Člen PREMIUM
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Jsem spokojen z motorem 1.4 TSI, jak u Seat Altea XL 1.4 TSI (92kW - 125k, spotřeba 6-7l léto, Zíma 7-8l spotřeba) z roku 2012 a u VW Touran 1.4 TSI (110kW - 150k, spotřeba 6-7l léto, Zíma 7-8l spotřeba) z roku 2016.
Motor spolehlivý a jede bez problému i když auto plné lidi.
Co se tyče 2.0 TSI - motor má chuť na olej (žere).
Pohotovostní hmotnost vozu pro Volkswagen Scirocco se pohybuje od 1244 po 1439 kg - 1.4 TSI (92kW) dostačující.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.144 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení