Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Mrazíkova pastička

Mrazíkova pastička 7 roků 3 měsíců zpět #1252


  • Prduch
  • Avatar uživatele Prduch
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 2
:( Zdravím. Nevím jak kde, ale tady u nás klesla teplota na -9 st.C. Ráno jsem odjel v pohodě a navečer jsem se vracel. Dobrý, ale jen do okamžiku než jsem chtěl vystoupit. Ani jedny dveře nešly zevnitř otevřít. Okénka vepředu s elektrickým ovládáním, ani zadní ne kličku se spustit nedaly. Tak že? Dokonalá Mrazíkova pastička. Vysvobodila mne až rodina, přišli se podívat proč sedím v autě a troubím.
:sick: Teď jsem ještě byl venku a tuhle mrazivou past se pokoušel rozpohybovat, leč marně. Zvenku otevřu troje dveře čtyř, ale zevnitř ani jedny. Na podzim jsem vše promazal sprejem, otvorem pod záslepkou ve dveřích a do včerejška byl klid. Zná někdo radu, lze určit co jsem podcenil?
:S Mít auto jednom na léto se mi moc melíbí ...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Mrazíkova pastička 7 roků 3 měsíců zpět #1254


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Dobrý den,
musím říct, že jste nás v redakci pobavil. No podle mne to bude tím, že máte v autě velkou vlhkost která následně namrzá uvnitř auta. Nejsem si jistý zda by nepomohl glycerin. Prodává se to v takových vodičkách a touto vodičkou ošetřit gumičky u dveří. To by snad mohlo pomoct. Zkuste a dejte nám vědět jak se podařilo :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Mrazíkova pastička 7 roků 3 měsíců zpět #1258


  • Prduch
  • Avatar uživatele Prduch
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 2
Zdravím a díky za zájem.
Inu jak praví staré české přísloví, cizí neštěstí vždycky potěší. Ale ona ta příčina bude asi jinde. Klikou zvenku v pohodě dveře otevřu, ke gumě to přimrzlé není. Ale když sednu dovnitř, tak teprve v tom okamžiku je z auta ledová past - okénko nestáhnu a dveře páčkou taky neotevřu. Zkoušel jsem dveřní mechanizmus při otevřených dveřích, když šroubovákem dveře jako by zabouchnu a zkusím vnitřní páčkou otevřít, západka se ani nehne. A nejdou li ani okna, je to ve dveřích přimrzlé všechno k sobě. Ale jaká prevence? Rozebrat čalounění a nastříkat tím glycerinem? Má někdo podobné zkušenosti? Staré škodovky znám, těch zamrzlo vždy deset z deseti. Ale když kouknu z okna, deset VW profičí kolem až jim lítaj jiskry z výfuku, jen to moje Polo se krčí pod okapem. Jsem s tímto problémem sám?
Asi ale bude pravda v tom, že je zde vyšší vlhkost, za jízdy se auto zevnitř zapotí neskutečným způsobem, u žádného auto co jsem měl se tohle nedělo. Ale proč? Kde se vlhko bere? Řekl bych že nikde nezatéká. Z topení? Voda se mi neztrácí. Tak nevím.
Má li někdo radu či názor ......
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Mrazíkova pastička 7 roků 3 měsíců zpět #1259


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
Mě ještě napadá taková babská povídačka. Snad to pomůže, ale napadá mne, že ta vlhkost bude asi problém. Zkuste si vzít ponožku a naplňte ji solí nebo rýží a dej ji třeba pod sedačku do auta. Zní to sice bláznivě, ale tato věc pohltí veškerou vlhkost. Zkuste a dejte nám vědět a pak budeme řešit co dál :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Mrazíkova pastička 7 roků 2 měsíců zpět #1282


  • SantaLuck
  • Avatar uživatele SantaLuck
  • OFFLINE
  • Moderátor
  • Příspěvky: 65
  • Obdržená poděkování: 21
  • Karma: 3
Rovněž se připojuji k radě s rýží. Tu stačí naplnit třeba do punčochy, aby byla prodyšná. Narozdíl od soli nekrystalizuje. Tuto samou vymoženost mám doma za oknem, kde se tepelné mosty nad parapetem od radiátoru. Pomáhá to. :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Mrazíkova pastička 7 roků 2 měsíců zpět #1284


  • Prduch
  • Avatar uživatele Prduch
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 2
Zdravím,
:) tak že jsem vyzkoušel rýži, do staré podkolenky (je dlouhá) jsem nasypal rýži a uvázal za opěrky předních sedaček. To 2x, za každé sedadlo jednu. A byl pokoj - pravda, nevím zda díky rýži, podkolenkám nebo změně počasí, ale mám klid. Tak že závěr - dobrá rada, díky. Odzkoušeno, funguje.
:woohoo: Na základě zjištěného jsem si objednal přes internet takový jakýsi pytlík - tuším tomu říkají Fugystop - a ten jsem zaměnil za podkolenky dřív, než mi rýže vyklíčí. A taky pohoda.
:unsure: Tak že, lidi, super.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Volkswagen club
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.155 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení