Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: výměna manžety na poloose

výměna manžety na poloose 8 roků 3 měsíců zpět #220


  • siki89
  • Avatar uživatele siki89
  • OFFLINE
  • Nováček
  • Příspěvky: 1
  • Karma: 0
Nazdar všichni, mám prosbu na na zdejší "šmaty". Mám T4 2,5 tdi 75kW,r.v. 2003 a při kontrole spodku jsem zjistil prasklou manžetu na poloose na straně převodovky. V servisu mi mi řekli č. dílu 701 498 201, jenže ta má mít vnitřní průměr 24mm (jak jsem se dočetl na netu),ale já mám průměr poloosy cca 30,5mm. Pro pročtení vlákna na Transporter Clubu jsem zjistil že "romino" tam to taky řešil (měl stejný problém) a snad musel použít manžety z T5 - víc bohužel neuvedl. V origo servisu mi nejsou schopný zjistit vnitřní průměr, jen že mi objednaj tu výše uvedenou a nazdar. Nevíte někdo co s tím? Předem díky. A nebo má poloosa pod manžetou menší průměr - těch 24mm?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

výměna manžety na poloose 8 roků 2 měsíců zpět #474


  • Volkswagen club
  • Avatar uživatele Volkswagen club
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 398
  • Obdržená poděkování: 53
  • Karma: 9
V závislosti na naší vzájemné emailové komunikaci zde přikládám odpověď, která mi dnes přišla. Jedná se o vyjádření jak k prvotnímu dotazu, tak ke druhé připomínce z emailu:

Dobrý den,

dovolte, abychom majitele vozu informovali, že zvýšení obsaditelnosti není možné, neboť vůz nebyl vybaven originálními kotevními úchyty sedadel v prostoru pro náklad.

V případě manžety, dle katalogu a nejstarší dohledatelné kloubové hřídele byl kód 701407271P pro ten je určena manžeta pro vnitřní kloub 701498201. Průměr manžety v místě dosedací plochy hřídele je 28mm.

Doporučujeme rozměr ověřit na vozidle. Pokud by zde byl rozměr jiný , poprosíme o zaslání čísla dílu. Pokusíme se identifikovat číslo manžety.

Děkujeme za pochopení.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

výměna manžety na poloose 8 roků 2 týdnů zpět #705


  • Vory90
  • Avatar uživatele Vory90
  • OFFLINE
  • Člen PREMIUM
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování: 2
  • Karma: 0
A nemáš tam poloosu z modelu 111 kW? Ta má větší průměr, okolo 30 mm.

Jinak číslo dílu je: 7D0 498 201

Zkus na to mrknout.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Volkswagen club
Vygenerováno za 0.137 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení