Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chladič klimatizace

Chladič klimatizace 7 roků 10 měsíců zpět #902


  • Prduch
  • Avatar uživatele Prduch
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 2
Zdravím - zkusil jsem dát zkontrolovat a doplnit klimu, ale to se nezdařilo, velký únik. Tak že tedy kontrola a zjistil jsem, že auto bylo asi bourané a chladič klimy je ohnutý jak luk od nějakého nárazu a děravý. Tak že mne čeká výměna, a prosím o radu:
- chci koupit chladič klimy 3814540 (katalog Auto Kely, doufám že je to on ...), je nejlevnější co mají, jsou s tímto nějaké zkušenosti?
- mechanik v servise mi tvrdil, že s chladičem mám dát i sušič jinak riskuji ucpání okruhu, je to pravda?
- je nějaký návod či rada jak chladič vyměnit? Musím vyndat i chladič okruhu motoru? Co tahle práce alespoň ve stručnosti obnáší, ať vím co ne čeká .....
Díky za rady, ať vím jestli se do toho pustit nebo vše svěřit servisu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Chladič klimatizace 7 roků 9 měsíců zpět #1008


  • SantaLuck
  • Avatar uživatele SantaLuck
  • OFFLINE
  • Moderátor
  • Příspěvky: 65
  • Obdržená poděkování: 21
  • Karma: 3
Co se týká oprav klimatizací, tak na toto zásadně rady nedáváme. Neber to z naší strany nějak špatně, ale jedná se servisní úkon pro odborný a proškolený personál servisu. Celý okruh je pod tlakem a v případe neoborného zásahu hrozí vážné poranění. Kromě toho pro se doplnění chadícího média provádí přes počítač a specializované příslušentví. Pokud bylo vozidlo havarované, tak doporučuji, jak jsem již popsal, přistavit vozidlo do servisu a provést výměnu všech poškozených dílů. N]a dálku nejsem schopný posoudit co se zapotřebí vše vyměnit a v jakém stavu jsou stavající díly. Chce to vše vidět a vyzkoušet pod tlakem.

Fotodokumentace AC klimatizace vozidla Polo je uvedena na našich stránkách včetně základních informaci ZDE: http://www.volkswagenpoloclub.cz/generace3/rady-a-navody/186-klimatizace[/url
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od SantaLuck.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Chladič klimatizace 7 roků 9 měsíců zpět #1037


  • Prduch
  • Avatar uživatele Prduch
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování: 1
  • Karma: 2
:( Zdravím. Má klima je podle sdělení autorizovaného servisu bez tlaku, tedy úraz (omrzliny nenechavých prstíků rádobymechanika) nehrozí. Mým záměrem byla výměna vadných komponentů (tj. radiátor + sušič, pokud platí že tyto díly se vždy mění současně jak mi tvrdili v servise) - dle zjištění rozsahu prací provedu svépomocí nebo prostřednictvím cenově slušného mechanika - a následná návštěva profiservisu, kde po připojení na plnící automat za cca 800,- Kč:
a) by se chladící médium doplnilo, já uštřil cca 10.000 a v létě v hicu machroval s klimou
b) by mi sdělili že teda "milý pane a co kopresor za 15.000,- Kč? No, tak bych zanádaval a zůstal bez klimy. Výměna radiátoru plus nějaká hadice či těsnění je riskem za přijatelnou cenu - víc do toho investovat nemíním.
Tak že tolik na vysvětlenou, rozhodnutí klubu o neposkytování těchto informací respektuji.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.152 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení