Volkswagenclub - Fórum

Vítejte na diskuzním fóru Volkswagen clubu. Pro zapojení do diskuze se prosím přihlašte, nebo registrujte.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Cukání, škubání motoru + pískání

Cukání, škubání motoru + pískání 8 roků 2 měsíců zpět #528


  • kiario
  • Avatar uživatele kiario
  • OFFLINE
  • Člen FREE
  • Příspěvky: 1
  • Karma: 0
Ahoj, zdravím Vás :)
Vlastním Nové Polo 1,2 TSI s autem jezdím od března loňského roku.
Včera se mi přihodila nemilá věc, se kterou si nevím rady. Možná, že o nich nejde, jen mě to celkem překvapilo, že ani né po roce jízdy a cca 10 000 najetých km, by se něco podělalo. Ale možné je vše. Tak tedy k věci - včera když jsem jela cca po 8km jízdy, mi začal cukat, škubat motor - myslím že při přidání plynu. Tak jsem zastavila hned jak to bylo možné, otevřela kapotu a do toho začalo něco děsně pískat, ale né v kuse, v intervalech - 5 sekund to jelo normálně a pak takovej pisklavej zvuk a tak se to pořád opakovalo dokola. Zhasla jsem motor, zkontrolovala hadičky, zda nejsou překousané, protože mám na motorku ťapky od nějaké havěti - navíc byla tma moc toho vidět nešlo. Když jsem znovu nastartovala a jela, potíže byly pryč...
Nevím jak si tohle vysvětlit, kdyby Vás někoho něco napadlo budu ráda, za každý tip a názor. Díky ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Cukání, škubání motoru + pískání 8 roků 1 měsíc zpět #545


  • SantaLuck
  • Avatar uživatele SantaLuck
  • OFFLINE
  • Moderátor
  • Příspěvky: 65
  • Obdržená poděkování: 21
  • Karma: 3
Zde je těžko cokoliv radit, pokud se osobně motor neuvidí. To pískání může být zapříčiněno čímkoliv. Třeba např. řemenem u alternátoru, kde řemen může být poškozen nebo třeba na něm mohl být nějaký nános od kuny, který zaschl a jak se řemen pohybuje přes kladky, tak se dělá tento zvuk po určité časové době. To škubání by mohlo být zanesenou škrtící klapkou nebo vlhkými svíčkami nebo cívkami. Každopádně bych Polo napojil na počítač a preventivně zobrazil registry závad.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.110 sekund

  • Auto Kelly
  • Hook
  • ELIT
  • Kobras
  • VW Brouk
  • Metropol
  • Castrol
  • escape6
  • foerch
  • alcar
  • wuerth
  • trost
  • dekarbonizace
  • Flat4
  • safex

    Přihlášení